Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов бере участь у селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Розглядають питання запобігання поширенню та недопущенню спалахів коронавірусної хвороби, та стан готовності області до забезпечення належного рівня надання допомоги першої хвилі хворих на COVID-19 зокрема.

На Харківщині зареєстровано один підтверджений випадок та 6 випадків підозри на захворювання, спричинене коронавірусом. 4 пацієнта з підозрою госпіталізовано до КНП ХОР Обласна клінічна інфекційна лікарня, ще 2 знаходяться у самоізоляції. Хворий з підтвердженим випадком також перебуває в самоізоляції.

В області розгорнуто 885 інфекційних ліжок для надання медичної допомоги «першої хвилі» пацієнтам з COVID-19. Зокрема, КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня» – 200 ліжок, в т.ч. 6 ліжок у відділенні інтенсивної терапії; КНП Харківської обласної ради «Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня» – 270 ліжок в т.ч. 6 ліжок у відділенні інтенсивної терапії. Ще 415 інфекційних ліжок розташовані у закладах охорони здоров’я у 13 районах та містах області. В усіх медичних установах відпрацьовано питання забезпечення повноцінним харчуванням хворих.

На базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виділено 19 бригад для надання медичної допомоги хворим з підозрою на COVID-19: три бригади працюватимуть у Харкові, 16 – у районах області.

На даний час Харківська область вже отримала засоби індивідуального захисту та витратні матеріали: респіратори класу захисту FPP2 – 1350 шт, захисні комбінезони – 400 шт, швидкі тести COVID-19 lgM Antibody Rapid Test Kit - 5000шт, набори для виявлення РНК номінального коронавірусу 2019-nCoV (ORF1 ab/N) перший випуск/01- 53 набори (по 96 обстежень).

Крім того, з держрезерву отримано 400 тисяч масок, що розподіляються між закладами охорони здоров'я, працівниками нацполіції, патрульною поліцією, національною гвардією. Ще 200 тисяч масок розподіляється між закладами охорони здоров'я.

До регіону продовжують надходити засоби індивідуального захисту, витратні матеріали, медичне обладнання за централізованими поставками, які будуть оперативно розподілені між установами, що надаватимуть медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я