Звернення голови Харківської обласної ради Сергія Чернова щодо ситуації в регіоні із забезпеченням донорською кров'ю.

 Шановні друзі!

Звертаюся до своїх колег-депутатів, представників органів місцевого самоврядування, до усіх жителів області! Харківський обласний центр служби крові сьогодні потребує нашої обопільної допомоги.

У зв’язку з об’єктивними обставинами, пов’язаними з пандемією коронавірусу і карантином, рівень забезпеченості донорською кров’ю та її компонентами в області сьогодні знизився утричі і перебуває на критичній позначці. На жаль, наближається момент, коли лікувальні заклади і хворі відчуватимуть дефіцит крові. Допустити цього в жодному разі не можна.

Зазвичай близько 90% запасів крові у Харківській області забезпечувалися завдяки добровільним донорам. Щорічно для потреб медичних установ області в компонентах і препаратах донорської крові заготовлюється до 20 тисяч літрів донорської крові. Це 35-40 тисяч донацій плазми і крові на рік.

Прошу усіх, хто не обмежений у можливості пересуватися та немає протипоказань у здоров’ї, долучитися до почесної і такої важливої  для регіону справи донорства.

Нагадаю, донором може стати кожна здорова людина, якій виповнилося 18 років. При цьому вона повинна важити не менше 50 кілограмів, мати тиск не вище 170 на 100 і не нижче 90 на 60 мм рт. ст. Одна доза донорської крові становить 450 грамів. Таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. Більше того, за багаторічними спостереженнями, регулярна здача крові корисна, оскільки стимулює роботу ендокринної та імунної системи організму.

Ще один нюанс. Здавати кров сьогодні – безпечно! Всі донори заповнюють спеціальну анкету щодо вірусу COVID-19, проходять термометрію, приміщення Центру служби крові постійно дезінфікуються, відповідно до рекомендацій МОЗ. Також організовано підвіз:  щодня  о 10:00 Харківський обласний центр служби крові здійснює доставку донорів до закладу за маршрутом:  5 під'їзд Держпрому – ХОЦСК (м. Харків, вул. Клочківська, 366)Для уникнення скупчення людей попередньо можна зареєструватися за посиланням, а також уточнити графік роботи пунктів здачі крові в районах області.

Шановні друзі! Давайте кожен з нас зробить усе можливе, аби запаси донорської крові Харківщини поповнилися. Нам, на щастя, не потрібно рятувати світ та здійснювати щось героїчне. Просто слід усвідомити, що ця проста дія стосується кожного. Не будьмо байдужими!


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я