Про стан організації протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню випадків COVID-19 в країні йшлося сьогодні в ході селекторної наради з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Участь в обговоренні проблемних питань узяв голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Для обсервації осіб, які прибули з-за кордону на територію Харківської області, визначено 4 лікувально-профілактичних заклади, а саме: КНП «Міська багатопрофільна лікарня №18» Харківської міської ради, КНП «Міська клінічна лікарня №31» Харківської міської ради, КНП «Міський клінічний пологовий будинок №6» Харківської міської ради, КНП ХОР «Обласний дитячий туберкульозний клінічний санаторій».

В області розгорнуто 885 інфекційних ліжок для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. В усіх медичних установах відпрацьовано питання забезпечення повноцінним харчуванням хворих. Створено 40 мобільних бригад для проведення обстеження осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Вживаються заходи щодо забезпечення медичних установ необхідними засобами захисту та обладнанням. Так, проводиться закупівля дезінфікуючих засобів для закладів охорони здоров’я на загальну суму 12 млн грн.

Виділено додаткових ресурсів в обсязі 2,6 млн грн. для фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування, що увійшли до складу госпітальної бази.

Крім того, у заклади охорони здоров'я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну інфекцію розподілено рентгенівське обладнання (4 одиниці) та обладнання для проведення ультразвукової діагностики (5 одиниць) на загальну суму – 11,8 млн грн.

До регоіну надходить гуманітарна допомога, зокрема отримано засоби індивідуального захисту та витратні матеріали:

  • респіратори різного класу захисту – 13 850 шт;
  • комбінезони захисні – 400 шт;
  • медичні костюми біозахисту – 1 640 шт;
  • швидкі тести COVID-19 lgM Antibody Rapid Test Kit – 25 000 шт;
  • набори для виявлення РНК номінального коронавірусу 2019-nCoV (ORF1 ab/N) перший випуск/01- 53 набори (по 96 обстежень);
  • рукавички медичні – 490 500 шт;
  • медичні вироби – 8 239 шт в т.ч трубки ендотрахеальні – 1 553 шт, фільтри вірусобактеріальні одноразового використання, стерильні – 174 шт, контури дихальні багаторазового використання – 61 шт, бахіли та шапочки - 5 300 шт.

Станом на 9 квітня у Харківській області зареєстровано 5 підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 9 випадків спростовано (з них 4 померлих).

На сьогодні в області 34 випадки підозри на коронавірусну хворобу, з яких 16 пацієнтів з підозрою госпіталізовано до КНП ХОР «Обласна клінічна інфекційна лікарня», ще 18 знаходяться у самоізоляції, 3 хворих одужали.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я