Про втрати через коронавірус бюджетів різних рівнів йшлося у програмі «Де це?» – у спецпроєкті Громадського радіо і Харківської обласної ради про хід децентралізації. Гість програми – голова Харківської облради, президент Асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

«У першому кварталі і обласний бюджет, і зведений бюджет області ми змогли виконати, – говорить Сергій Чернов. – А щодо квітня, то до обласного бюджету надходження вже зменшилися на 5%, на 10% знизилися податки на доходи фізичних осіб. Що стосується зведеного бюджету області, там спостерігається зниження доходу від податків на рівні 20%. Це вже багато».

Як наголосив президент УАРОР, «на місцевих бюджетах лежить величезне навантаження, яке передала держава. Тобто вона дала додаткові повноваження, але не виділила додаткових ресурсів. Ми порахували, що Харківська область в цьому році має виділити додаткових 7,3 мільярди гривень.

Зокрема, на заклади охорони здоров’я, і це те, що Національна служба здоров’я не може профінансувати, а ми не можемо скорочувати ні комунальні заклади, ні медичних сестер, бо їх і так вже не вистачає. Це і компенсація на пільгові перевезення, і гроші на технікуми. Це дуже відчутне додаткове навантаження, бо в минулому році ця цифра була на 1,4 мільярди менше. Тому ми будемо переглядати бюджет області, щоб все збалансувати і визначити правильно пріоритети».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я