В ході засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО розглядалося протокольне доручення голови обласної ради від 24 квітня 2020 року щодо розподілу медичного обладнання, яке придбане на виконання комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки.

Нагадаємо, минулого року в рамках обласної програми було придбане медичне обладнання на 186 млн грн. Переважна більшість тендерних закупівель проведено КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня» на суму 111,2 млн грн. Станом на теперішній час частину медичного обладнання не передано на баланси відповідних отримувачів на загальну суму 53 млн грн, по окремій номенклатурі відсутні накази Департаменту охорони здоров’я ХОДА щодо відповідного розподілу.

Тож присутні за сьогоднішньому засіданні постійної комісії депутати, представники облдержадміністрації, профільного департаменту з’ясовували обставини закупівлі обладнання і чому частина його досі не потрапила до заявників.

Як нагадала на початку обговорення питання голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, головним розпорядником коштів у межах обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» визначений Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. Тому усі розподіли обладнання медичним закладам вирішуються саме на рівні Департаменту.

Свою позицію висловив присутній на засіданні заступник голови облдержадміністрації Михайло Черняк:

«До мого приходу на цю посаду саме через обласну клінічну лікарню проходили видатки на матеріальне устаткування всіх закладів охорони здоров’я регіону. Я особисто вийшов з ініціативою розподілити ці функції між різними закладами. Визначено чотири установи, щоб не було монополії закупівель в одному закладі. Попередній керівник Департаменту, який спершу був головним лікарем обласної клінічної лікарні, деякі бюджетні видатки ні з ким не погоджував. До слова, я і зараз стикаюся з практикою, коли Департамент напряму підписує листи щодо бюджетних видатків. Вважаю, таку практику слід припинити».

За словами представників обласної клінічної лікарні, зважаючи на потребу у використанні закупленого обладнання, воно передано у райони та лікувальні установи, відповідно до заявок, які на той момент лікарня мала в наявності. Наразі на складі обласної лікарні знаходиться обладнання на 900 тис грн.

З боку депутатів постійної комісії лунали запитання щодо законності використання цього обладнання на місцях без належного витримання процедури розпорядником коштів, тобто Департаментом охорони здоров’я.

Новопризначений очільник Департаменту охорони здоров’я ХОДА Вадим Іванніков прокоментував ситуацію із закупівлями:

«За 15 років на посаді головного лікаря, я ніколи не зіштовхувався з подібною системою закупівель. В кожному лікарняному закладі працює тендерний комітет, який несе відповідальність за всі дії. Процедура проходить таким чином: виділяються кошти, які згодом надходять на рахунок, далі проводиться тендерна процедура та закуповується обладнання. У питаннях, чи вірно була проведена сама тендерна процедура – повинні з’ясовувати інші органи. Сама ж закупка проводиться тендерним комітетом, надходить обладнання, підписується акт введення в експлуатацію і все. І несе за всі дії відповідальність головний лікар, який замовив обладнання.

Щодо цієї справи, то я ознайомився з усіма обставинами і продовжую стежити за цим питанням. Частина того обладнання, на яке я отримав заявку для розподілу, звичайно, було мною розподілено».

Підсумком обговорення цього питання стало рішення постійної комісії створити робочу групу для з’ясування більш детальних обставин минулорічних закупівель та розподілу медичного обладнання. Також робоча група разом із начальником Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації повинна спростити існуючу систему закупівель, розробивши натомість нову.

IMG_0277
IMG_0322
IMG_0371
IMG_0365
IMG_0346
IMG_0287
IMG_0361
IMG_0402
IMG_0391
IMG_0294
IMG_0319
IMG_0311
IMG_0400
IMG_0408
IMG_0412
IMG_0336
IMG_0337
IMG_0438
IMG_0401
IMG_0424
IMG_0281

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я