Проєкт рішення щодо перейменування обласного комунального підприємства «Харківкіно» розглянули на засіданні постійної комісії Харківської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму.

«Харківкіно» було утворено у 1994 році з метою кінообслуговування населення шляхом платного прокату та показу кінофільмів, сприяння підвищенню якості конкурентоспроможності українського кіно.

На сьогодні підприємство є таким, що призупинено та не веде фінансово-господарської діяльності з 2015 року. Відсутні керівник та співробітники.

Фактично перейменування підприємства обумовлює його подальшу реорганізацію, обрання нового керівника шляхом конкурсу та ухвалення нового уставу. Метою діяльності Харківської кінокомсії буде будь-яка, не заборонена чинним законодавством України господарська діяльність в інтересах громади, спрямована для досягнення економічних і соціальних результатів з метою одержання прибутку, участь у реалізації соціально-економічної політики міста, популяризація Харківського регіону як привабливих локацій для кінозйомок, а також ефективне використання потенціалу місцевої сервісної індустрії в галузі кінематографії.

Також підприємство займатиметься організацією змістовного дозвілля й відпочинку для дітей та дорослих, поширенням кінотрадицій та здобутків кіноіндустрії й сприятиме міжнародному маркетингу українського кіно та кіноіндустрії.

Як зауважила керівниця управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Людмила Терещенко, при підготовці проєкту рішення вивчено досвід утворення й ефективної роботи подібного підприємства у Тернопільській області зокрема. Взагалі обласні кінокомісії вже працюють у 9 регіонах країни.

Голова постійної комісії Валерія Мураєва, наголосила на доцільності включення відповідного проєкту рішення про перейменування обласного комунального підприємства «Харківкіно» на комунальне підприємство «Харківська обласна кінокомісія» Харківської обласної ради. Адже ефективна робота оновленого підприємства сприятиме розвитку кіногалузі у регіоні, залученню додаткових інвестицій, популяризації та просуванню об’єктів кінозйомок на території Харківщини, а також формуванню туристичного потенціалу краю. Харківська область може бути цікавою для кінематографістів, варто лише шукати шляхи.

Двідково:

У світі налічується понад 1000 активних кінокомісій, зосереджених у більш ніж 100 країнах. Міжнародна асоціація кінокомісій базується в Лос-Анджелесі. Активно діє також Європейська мережа кінокомісій EUFCN, членом якої торік стала Львівська кінокомісія.

В Україні діє 9 кінокомісій: Буковинська, Волинська, Генічеська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Маріупольська, Тернопільська та Трускавецька.

IMG_1760
IMG_1781
IMG_1775
IMG_1753
IMG_1734
IMG_1750
IMG_1743
IMG_1772
IMG_1738
IMG_1771
IMG_1740
IMG_1756

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я