Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистих заходах до Дня судового експерта у Харківському науково-дослідному інституті судових експертизі імені Бокаріуса.

Історія провідного експертного закладу України починається 1923 року, коли було створено обласні кабінети науково-судових експертиз. Сьогодні Харківський Науково-дослідний інститут судових експертиз імені Бокаріуса провадить експертну та наукову діяльність, тут працює Спеціалізована Вчена рада з правом розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Крім цього установа є членом Європейської мережі інститутів криміналістики ENFSI та працює з відповідними органами іноземних держав за 12 договорами про міжнародне співробітництво, серед яких фахові установи Казахстану, Вірменії, Білорусі, Молдови тощо.

В інституті діють понад 11 дослідницьких лабораторій, проводиться більше 30 видів експертиз, серед яких почеркознавча, фототехнічна і портретна, вибухово-технічна, військова, інженерно-транспортна, трасологічна, мистецтвознавча.

А сьогодні з нагоди професійного свята у навчальному закладі урочисто відкрито науково-прикладний музей. Як наголосив директор інституту Олександр Клюєв, історія судової експертизи багатогранна, тому створюючи музейну експозицію ставили за мету на історичних документах і експонатах показати історію нашої служби і нинішню роботу, починаючи від участі в оглядах місць події і закінчуючи проведенням експертиз речових доказів.

«Музей є одним із джерел історії, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє. Він зберігає та відтворює загальнолюдську пам'ять, є своєрідним літописом часу. Він створює у відвідувачів уявлення про нескінченність, безперервність історії, висвітлює найвизначніші постаті попередніх епох. Останнє є можливим завдяки інформаційному аспекту музейних експонатів, оскільки кожний із них – неповторне джерело інформації та відбиток своєї доби», – розповів Олександр Клюєв.

В музеї велику увагу приділено стендам, які розповідають про гучні події минулого. Зокрема, представлено історичні матеріали й наробки засновника інституту професора Миколи Бокаріуса, який в 1923 році заснував кабінет науково-судової експертизи. Микола Бокаріус також мріяв про створення музею, де молоді співробітники могли б навчатися й порівнювати, як робилися експертизи раніше.

Ознайомившись із колекцією музею, серед яких макети вибухів на військовому арсеналі в Балаклії та наслідків дорожньо-транспортної події на вулиці Сумській, а також зразки роботи лабораторій, зокрема, досліджень дорогоцінних каменів, медалей, ігрових автоматів тощо, Сергій Чернов наголосив, що представлені результати багаторічної роботи по праву роблять інститут провідним науково-дослідним, експертним, науково-методичним та профілактичним центром серед установ системи Міністерства юстиції України.

Окрім того, вітаючи колектив інституту з професійним святом, голова обласної ради підкреслив, що судово-експертна сфера має виключне значения для провадження правосуддя та захисту прав людини передусім.

«Ваша повсякденна діяльність вимагає широкого спектру знань, неухильного дотримання професійних стандартів, а також безумовної відповідальності, оскільки експертний висновок відіграє значну роль у судовій справі. Хай ваші високі моральні та фахові навички завжди будуть запорукою слідування букві Закону в професійні діяльності. Щиросердно бажаю вам постійного самовдосконалення та впевненості у собі, здоров’я й усього доброго», – звернувся до учасників урочистостей Сергій Чернов та вручив Грамоти Харківської обласної ради.

За високий професіоналізм і відданість справі, вагомий особистий внесок у справу забезпечення правосуддя в Україні та з нагоди професійного свята – Дня судового експерта Грамотою Харківської обласної ради нагороджені:

Олена Степанова, судовий експерт сектору досліджень фінансово-кредитних операцій та економічної діяльності підприємств лабораторії економічних досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України;

Олена Шарапова, провідний науковий співробітник лабораторії інформаційно-аналітичного забезпечення судово-експертної діяльності, сертифікації та контролю якості досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України.

IMG_4667
IMG_4682
IMG_4702
IMG_4718
IMG_4704
IMG_4743
IMG_4733
IMG_4754
IMG_4812
IMG_4758
IMG_4766
IMG_4755
IMG_4777
IMG_4786
IMG_4793
IMG_4806
IMG_4810
IMG_4867
IMG_4862
IMG_4850
IMG_4845
IMG_4853
IMG_4859
IMG_4848
IMG_4866
IMG_4671

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я