Голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов бере участь у розширеному засіданні Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань будівництва та місцевого самоврядування. Участь у заході, разом з представниками спільноти Асоціації, беруть посадові особи центральних органів державної влади, міжнародних організацій та експерти.

Тема розширеного засідання «Законодавчій процес реформи децентралізації: головні ризики та як їх усунути». Планується обговорити актуальні питання реформування місцевого самоврядування субрегіонального рівня, а також виборів до органів самоврядування районного рівня у жовтні 2020 року.

Зокрема, Сергій Чернов висловлюючи позицію УАРОР щодо реформування адміністративно-територіального устрою, підкреслив, що з 2017 року Асоціація наполягає та тому, що формування адміністративно-територіального устрою повинно здійснюватися на основі консультацій центральних органів державної влади з місцевим самоврядуванням, експертним середовищем та громадськістю.

«Після цього має бути напрацьоване законодавство про адміністративно-територіальний устрій. Асоціація підтримує необхідність утворення укрупнених районів, але й водночас неодноразово застерігала про небезпеку створення дрібних об’єднаних територіальній громад, що не зможуть ресурсно виконувати весь обсяг наданих повноважень, – наголосив Сергій Чернов. – Тож Асоціація вважає, що адміністративно-територіальний устрій України повинен складатися з трьох ланок – базового-субрегіону-регіону. Відповідно, на кожній ланці адміністративно-територіального устрою має діяти орган місцевого самоврядування».

Також президент Асоціації зробив акцент, що вкрай важливо доопрацювати виборче законодавство, зокрема щодо забезпечення рівного і належного представництва громадян в радах, щоб чергові місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі: «Втім, у свою чергу, це вимагає комплексного підходу й щодо напрацювання інших нормативно-правових актів, зокрема про зміни до Конституції України щодо децентралізації, про адміністративно-територіальний устрій й про місцеве самоврядування в Україні».

Тож за результатами роботи Комісії УАРОР з питань будівництва та місцевого самоврядування, планується підготувати відповідні пропозиції та рекомендації, що будуть направлені до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра з проханням переглянути хід реформи місцевого самоврядування субрегіонального рівня та проведення виборів районних рад у жовтні 2020 року.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я