Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов сьогодні в ефірі Українського радіо надав коментар щодо конфліктної ситуації, яка склалася навколо фінансування, забезпечення засобами спеціального захисту та обладнанням бригад швидкої допомоги у Харківській області.

Відповідаючи на питання ведучого, Сергій Чернов повідомив, що дотепер до Харківської обласної ради не надходило офіційної інформації про конкретні факти порушень у медичних закладах, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу, та зловживань керівництва Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Щоб не гаяти час я ініціював створення спільної комісії обласної ради та обласної державної адміністрації, яка зосередить діяльність на моніторингу стану справ у медичних закладах. На мою думку до її складу мають увійти незалежні експерти. Пропозиції по кандидатурах вже подані до обласної державної адміністрації, тож, переконаний, днями вийде відповідне розпорядження, в якому буде закріплено склад комісії та визначені її повноваження», – розповів голова обласної ради.

Сергій Чернов підкреслив, що при формуванні складу комісії враховані побажання громадськості, також у складі комісії працюватимуть депутати Харківської обласної ради, які до речі, мають медичну освіту та практичний досвід лікарської діяльності.

Серед кандидатур три депутати обласної ради: лікар-хірург Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги імені професора Мещанінова Максим Водка, директор Державного закладу «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ України» Валерій Пітько та Андрій Шевчук, який працює у складі профільної бюджетної комісію облради.

До складу комісії також запропоновано професора Харківської медичної академії післядипломної освіти Володимира Корсунова, відомого педіатра, президента Українсько-німецької медичної асоціації Андрія Пенькова, представників громадських чорнобильських організацій, волонтерського руху, Національної служби здоров’я та фахівців департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

«Факти порушень у лікарнях, про які говорять у соціальних мережах, не можуть не обурювати. Тож, враховуючи резонанс, буде проведено всебічний аудит роботи чотирьох комунальних підприємств: Обласної інфекційної лікарні, Дитячої інфекційної лікарні, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф й Обласного диспансеру радіаційного захисту, – наголосив Сергій Чернов. – У трудовому законодавстві є чіткі норми, тож, рішення щодо порушення та зловживання у медичних закладах, зокрема, з приводу відповідності керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф займаній посаді, будуть ухвалені на основі офіційних висновків аудиту облдержадміністрації, незалежної комісії, яка зараз відкрито формується, на основі пропозицій громадськості у тому числі, а також рішення по заведеній карній справі виключно у рамках законодавства України».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я