Про це заявив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у Близнюківському районі під час круглого столу з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, формування адміністративно-територіального устрою.

Звертаючись до присутніх – селищного та  сільських голів Близнюківського району, депутатів Близнюківської районної ради, представників громадськості, Сергій Чернов зазначив, що напередодні чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року потрібно вирішити питання формування нового територіального устрою з укрупненими районами та внесення змін до Виборчого кодексу України. Обидва питання у сфері повноважень Верховної Ради України.

«Наразі є правова проблема суть якої в тому, що Центральна виборча комісія не може оголосити вибори допоки Верховною Радою не будуть прийняті два рішення. Перше – постанова про адміністративно-територіальний устрій. Вчора було засідання профільного парламентського Комітету, де затвердили проєкт постанови. (По Харківській області була дилема чотири чи сім районів. Нарешті зупинилися на семи).  Наступного тижня  проєкт постанови буде внесений на розгляд народних депутатів до сесійної зали. Сподіваємося, постанова буде прийнята. Це потрібно ЦВК, щоб розуміти, скільки буде районів і як організувати там роботу. Друге – зміни до Виборчого кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2020 року. У цьому дуже об’ємному документі з 1150 сторінок 650 мають відношення до виборів в органи місцевого самоврядування. Кодекс швидко готували, мабуть тому в ньому багато нестиковок. Майже тисяча зауважень щодо вдосконалення надійшло від ЦВК, народних депутатів, уряду. Перед Верховною Радою стратегічне завдання – якомога швидше переглянути документ, що визначає правила гри у виборчому процесі», – вважає голова обласної ради.

Сергій Чернов також торкнувся проблемних питань формування місцевих бюджетів в умовах карантинних обмежень. «Стратегічне завдання, що стоїть перед обласною владою, – наповнення бюджету. За умов пандемії, найбільш провальним за надходженнями був квітень. У середньому по зведеному бюджету у нас мінус 20%. Зараз бізнес по-трошки вирівнюється. В мене були прогнози, що по півріччю ми вийдемо на нуль. На щастя, так воно й відбувається. По районах ситуація різниться, але зведений бюджет – спільна робота області – 102% виконання», – повідомив Сергій Чернов.

Крім того, йшлося про особливості формування спроможних громад в різних регіонах та перспективи їх функціонування в майбутньому, роль державного фонду регіонального розвитку, правового забезпечення реформи, здійснення самоврядування на районному рівні.

IMG_5344
IMG_5244
IMG_5281
IMG_5259
IMG_5254
IMG_5224
IMG_5219
IMG_5270
IMG_5292
IMG_5250
IMG_5235
IMG_5297
IMG_5335
IMG_5256
IMG_5346

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я