У звітному періоді місцеві бюджети країни отримали 8,3 млрд грн субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг, що на 2,9 млрд грн або в 1,5 рази більше, ніж 2019 року, повідомляє портал «Децентралізація».

Відновлення дорожньої інфраструктури області, на думку голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, є ключовим завданням, тож необхідно збільшити фінансування об’єктів будівництва та реконструкції. Зокрема, кошти у сумі 90,1 млн грн, які вдалося додатково залучити до бюджету регіону завдяки проведенню тендерів у системи PROZORRO – 71, 8 млн грн та невикористаному залишку минулорічної субвенції – 18,3 млн грн, будуть спрямовані на реконструкцію та ремонт доріг у населених пунктах області.

Протягом січня-травня 2020 року до місцевих бюджетів України з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 181,9 млрд грн (це на 52,3 млрд грн або на 22,3% менше, ніж за аналогічний період 2019 року,

Доходи загального фонду склали 166,2 млрд грн, що на 52,6 млрд грн або на 24,0% менше, ніж за аналогічний період 2019 року, а доходи спеціального фонду склали – 15,4 млрд грн, що на 0,2 млрд грн або на 1,6% більше аналогічного періоду 2019 року.

Крім цього, у січні-травні минулого, 2019 року, місцеві бюджети отримали з державного бюджету субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в обсязі 1 млрд грн, а також субвенцію на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад в обсязі 0,47 млрд грн, тоді як у відповідному періоді поточного, 2020 року, такі субвенції до місцевих бюджетів не надходили.

Приріст доходів місцевих бюджетів за січень-квітень 2020 року відносно січня-квітня 2019 року становив усього 3,4%, тоді як за аналогічний період 2019 року відносно 2018 року становив 18,2 млрд грн (+20,3%).

Поточні тенденції свідчать, що спостерігається падіння приросту доходів місцевих бюджетів, основною причиною чого є запроваджених карантинних заходів у зв’язку з пандемією COVID19.

Як наголошував Сергій Чернов, наповнення бюджету регіону є стратегічним завданням, однак карантинні обмеження призвели до тимчасової зупинки окремих галузей бізнесу, тож найбільш низькі показники надходжень податків спостерігалися у квітні – по зведеному бюджету недоотримані 20%. Ситуація змінюється на краще, тож за підсумками першого півріччя зведений бюджет виконано на 102%, разом з тим ситуація по районах області різниться.

Окремі показники виконання місцевих бюджетів (у тому числі бюджетів ОТГ) за січень-травень 2020 року, відображені в інфографіці.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я