Нещодавно Харківський сторичний музей ім. М.Ф. Сумцова - один з найбільших музеїв України, відзначив 100-річний ювілей. Тут представлено майже десять тематичних виставок по окремим історичним періодам, які розміщуються на другому, третьому та четвертому поверсі будівлі.

Головна та найбільша експозиція музею присвячена історії Слобідської України. Вона розташована на першому поверсі. Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач оглянув виставкову залу та частину музею, реконструкція якої потребує значних фінансових інвестицій - металево-скляну прибудову.

Проєктом передбачалось, що у сучасній скляній конструкції розміститься вхідна група, зручна для людей з особливими потребами, буфет, дитяча зона та виставкові площі для примірників сучасного мистецтва.

Втім, плани не були реалізовані, фінансування припинилось, а відсутність належного кондиціонування у скляному кубі, як пояснив директор музею Володимир Цигульов, призводить до невпинного руйнування пам’ятки архітектури місцевого значення, якою визначено будівлю колишнього ломбарду, в якій розміщено музей.

«Прибудова має провітрюватися, щоб не виникало парникового ефекту, дія якого руйнує стіни. Складна технічна система кондиціонування встановлена, однак не підключена й досі: не вистачає електричних потужностей, їх варто значно збільшувати. Також першочергового ремонту потребує покрівля. Коли йдуть дощі, вона протікає, а на верхніх поверхах розташовані музейні сховища, тож, можемо втратити частину цінних експонатів. Вже виконано робіть приблизно на 25 відсотків. За останніми підрахунками музею потрібно майже 150 млн грн на завершення ремонтних робіт у прибудові та виставкових залах», - пояснив директор Харківського історичного музею.

Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач запевнив, що депутатський корпус сприятиме вирішенню окреслених проблем: «Дізнався про те, що існує питання підведення кабелю значно більшої потужності, ніж 24 кіловата. Запропонував директору музею звернутися з офіційним листом до Харківської обласної ради. Звісно, що потрібно налагодити систему вентиляції, але це неможливо поки не буде введена в дію апаратура, встановлена ще кілька років тому. Будемо шукати шляхи вирішення цієї проблеми із залученням обленерго у тому числі».

Також співробітники музею розповіли, що на рівні Києва розробляються пропозиції, відповідно до яких Харківський історичний музей планується перевести до музейних установ другої категорії. Сьогодні він має першу категорію. Однак, керівництво музею категорично не погоджується з цим і наполягає, що музей заслуговує присвоєння статус національного.

«Безумовно, наш музей є потужним центром культури, експозиція якого нічим не поступається кращим світовим. Ознайомився з виставкою, присвяченою історії нашого рідного краю і переконався, що співробітники при формуванні експозиції використовують інтерактивні технології, що сприяє ще більшій зацікавленості шанувальників історії. Щороку більше 200 тисяч людей відвідують музей. Ми повинні докласти зусиль, щоб статус установи не було знижено, обласна рада, на мою думку, має долучитися до захисту інтересів музею, - зауважив Володимир Скоробагач.

Потрібно займатися тим, щоб поступово завершити реконструкцію музею, провести ремонті роботи у виставкових залах, фондосховищах, у приміщеннях, де через озвучені проблеми з’явилась пліснява. Якщо будуть завершені роботи на покрівлі й почне працювати система підігріву та кондиціонування скляного кубу, ми уникнемо руйнування історичної будівлі та збережемо експонати, яких тут більше 330 тисяч».

У найкоротші терміни, вважає заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач, варто приділити вирішенню питання ремонту даху, підключенню силового кабелю, щоб ввести в дію комплексну систему вентиляції – це першочергово.

IMG_6231
IMG_6225
IMG_6260
IMG_6159
IMG_6161
IMG_6166
IMG_6171
IMG_6164
IMG_6175
IMG_6187
IMG_6182
IMG_6221
IMG_6267
IMG_6192
IMG_6269
IMG_6235
IMG_6216
IMG_6248
IMG_6250
IMG_6254
IMG_6264
IMG_6257
IMG_6265
IMG_6270
IMG_6279

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я