Неутворення представницьких органів місцевого самоврядування у нових районах не тільки суперечитиме Конституції України, але й поставить питання стану додержання демократичних засад та європейських стандартів організації публічної влади на територіальному рівні.

Про це йдеться у Науково-консультативному висновку Національної академії правових наук України, що підготовлений на запит Української асоціації районних та обласних рад.

Науковці акцентують, що Конституція визначає обов’язковість субрегіонального рівня адмінтерустрою, що вимагає утворення, зокрема, представницьких органів влади.

Ба більше, для проведення виборів є усі правові підстави та відповідна законодавча база.

Також у Висновку зазначається, що ЦВК, як спеціалізований державний орган, має забезпечити дотримання законодавства щодо засад виборчого процесу й реалізації виборчих прав громадян.

Стосовно формулювання «на підставі рішення про утворення обласних, районних рад», яке, за словами посадовців деяких центральних органів влади є причиною не оголошення виборів до районних рад, не відповідає, на думку науковців, нормам Конституції: «Основний Закон не передбачає факультативності утворення чи не утворення обласних і районних рад, а навпаки містить імперативну норму щодо обов’язковості функціонування на рівні областей і районів відповідних представницьких органів – обласних і районних рад».

Нагадаємо, раніше Асоціація направила Відкрите звернення до керівництва держави стосовно недопущення відміни виборів до районних рад 25 жовтня 2020 року.

Ознайомитись із Науково-консультативному висновком можна натиснувши за посиланням.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я