Кінознавець і історик кіно Володимир Миславський під час майстер-класу для фіналістів XII Міжнародного медіафестиваля «Дитятко» проілюстрував історію світового кінематографу дванадцятьма знаковими фільмами.

Володимир Миславський презентував увазі аудиторії 12 фільмів, знятих з початку минулого століття до нинішніх днів. Кожна з обраних картин, завдяки новаціям в техніці зйомки і підході до постановки, маркує десятиліття і етап в історії кінематографа.

В ході майстер-класу розглядалися такі фільми: «Політ на місяць», «Відокремлена садиба», «Людина з кіноапаратом», «Кінг Конг», «Мотузка», «Бен Гур», «2001. Космічна одіссея», «Дуель», «Сяйво», «Титанік», «Аватар», «1917».

Послідовно розглядаючи фільми, кінокритик наочно продемонстрував, як розвивалися і удосконалювалися образотворчі засоби в кінематографічному мистецтві – комбіновані зйомки, монтаж, покадрова зйомка, режисерські та операторські прийоми, залучення передових технологій, поява нових жанрів та інше. Крім того, аналізуючи художні особливості фільмів, Володимир Миславський показав їх місце в культурному контексті епохи.

На думку фахівця, кожен фільм являє цінність не тільки як твір мистецтва, а й актуальний посібник для сучасних кінематографістів-початківців. «Стрічка «Людина з кіноапаратом» Дзиги Вертова досі залишається одним з найулюбленіших для авангардистів усього світу. Але одночасно, це і справжня школа з техніки монтажу», – зазначив він.

«Я рекомендую уважно дивитися фільми Альфреда Хічкока, у якого можна навчитися багато чому як у постановника», – заявив Володимир Миславський. Він зазначив, що в момент зародження кінематограф був атракціоном. Надалі режисери намагалися зробити все, щоб він став мистецтвом, способом донести до глядача якусь історію. Альфред Хічкок в своїх фільмах показав, що можливо розповісти історію і при цьому залишити елементи атракціону. Послідовник Хічкока Стівен Спільберг розвивав цей підхід, починаючи з фільму «Дуель».

Володимир Миславський переконаний, що кінематограф як мистецтво належить «сріблястому» екрану: «Кіно треба дивитися в темному залі на великому екрані, домашній перегляд не виробляє на глядача враження в повній мірі і не дозволяє розкрити всієї художньої сили».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я