Фіналісти ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» сьогодні під час сценарного пітчингу презентували членам журі фестивалю ідеї своїх фільмів  і телепрограм.

Модератором пітчингу, що проходив у мережі Zoom, став програмний директор ГО «Центр розвитку громад», медіаексперт – Артем Коновалов. Членами журі виступили фахівці кіно й телебачення, а саме: директор міжнародної кінодистриб’юторської компанії «Кінолайф», член Української кіноакадемії – Ілля Свідлер; режисер анімаційних фільмів, сценарист, оператор – Манук Депоян; письменниця, сценаристка – Тетяна Поставна.

Кожен колектив мав встигнути за сім хвилин зробити презентацію ідеї свого проєкту – фільму чи телепрограми. Далі члени журі ставили запитання, давали рекомендації та поради. Загалом радили молодим авторам вчитися стисло і зрозуміло доносити ідею, структурувати свою промову, підкріплювати її через медіа супроводження, щоб захоплювати увагу слухача з першої фрази.

За підсумками сценарного пітчингу автори найкращих і самобутніх проєктів отримають фінансування для їх втілення. У шорт-листі сценарного пітчингу, визначеному оргкомітетом ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко», сьогодні презентувалося дванадцять робіт – шість фільмів та телепрограми.

Номінація «Фільм»

 1. «Друзі по щастю», талант студія «Top stars»

Головні герої – Софія і Микита (10-11 років). Березень 2020 року, в школі, яку відвідує дівчинка, у зв’язку з епідемією роблять об’яву про введення карантину. Софія тільки вдома розуміє, що це не означає, що можна буде гуляти скільки завгодно із друзями. Крім того, доведеться відкласти святкування дня народження. Вийшовши на балкон, вона знайомиться із сусідом Микитою, який розповідає про багато цікавих і корисних речей, якими можна займатися вдома. Весь карантин діти проводять кожний на своєму балконі, та все ж разом і дуже весело. А після закінчення карантину на Софію чекає несподіванка.

 1. «По обидва боки славетності», дитяча ТВ студія «Обовсемка»

Жанр: документальний

Хто такий Рєпін насправді? Добре знайомий  чи зовсім невідомий  митець? Великий геній чи просто хлопчик, який хотів малювати понад усе? І чому він знову повернувся сюди вже дорослим?

Таємничі історії життя художника на його Батьківщині.

 1. «Шлях до кращого острова», мультиплікаційна студія «12+1»

Жанр: анімаційний, пригодницький

Герої прибувають до Королівства Аксолотлів, де збираються залишитися жити. Цей острів - псевдорай, який на перший погляд здається дуже привабливим.

 1. «Пацани», медійна школа «The best»

Жанр: пригодницький, містика

Герой фільму – 14-річний хлопець, який виховується у середньостатистичній сім’ї. Через брак часу у батьків хлопець піддається негативному впливу вулиці, влаштовує бійки з іншими підлітками та йде на дрібні злочини заради грошей. Все продовжувалося б так і надалі, якби не жахлива ДТП, яка трапилася під час екскурсії класу. Вона змінила життя начебто сміливого підлітка.

 1. «Інвалідка», кіношкола «FilmWorkshop»

Жанр: драма

У результаті ДТП дівчинка Віталіна втрачає маму, а сама опиняється в інвалідному кріслі. Вона продовжує навчання  у звичайній школі і зазнає цькування  не лише від зведеної сестри, але й від однокласниці, яка вважає себе лідеркою.

У фільми розкриваються також історії інших героїв - дітей, які також є учасниками шкільного життя: дружба, перше кохання, зрада, булінг, милосердя.

Що зрозуміють діти, який шлях виберуть, чого навчить їх життя?

 1. «На вершину – і в труну ...», автор: Віталій Стрецкул

Жанр: кримінальна історія

Невдаха по життю Нейтон Пайнс проживає не найщасливіший період свого життя. Здавалося б, становище вкрай скрутне. Але одного разу до кафе, де він працює, приходить чоловік з великою сумкою, одягнений в елегантний костюм. Чоловік замовляє каву і омлет зі смаженим беконом, а обслуговувати його доводиться саме нашому невдасі.

Номінація «Телепрограма»

 1. «Казка-шоу», дитяча телешкола «Телевізія»

Жанр: пізнавально-розважальна

Програма в ігровій, цікавій та доступній для дітей формі розповідає про важливі теми: безпеку, стосунки з батьками та друзями, навчання та емоції. За основу беруться сюжети відомих казок, а головних героїв грають діти. До обговорення залучаються діти-експерти.

Програма виходитиме на платформі YouTube та наших сторінках у соцмережах. Аудиторія: дошкільнята та молодші школярі 5-10 років.

Тривалість випуску – 20 хв.

Перший сезон складатиметься з 10 випусків.

 1. «Квест», студія авторських програм «Маяк»

Жанр: ігрова

Цикл програм, де студійці кіношколи моделюють різні непрості життєві ситуації, в які рано чи пізно потрапляє кожен з нас, але при цьому не так легко знайти правильне рішення.

 1. «Інспектор ДОГ», автор: Емілія Фай

Жанр: інформаційно-розважальне реаліті-шоу

Ми, люди, завжди турбуємося про комфортні умови життя в своїх містах і містечках, у подорожах і поїздках, на відпочинку і в роботі. А чи замислюємось ми над тим, як живеться нашим чотирилапим друзям?! Чи затишно їм поруч з нами?

Саме на ці питання шукатимуть відповіді ведуча ДогМамЕмма та її друг – чотирилапий інспектор лабрадор Діманш. Щотижня вони будуть в цікавий спосіб вибирати місто для інспектування і вирушати у подорож. Інтригою кожної програми буде рішення інспектора Діманша: рекомендує чи не рекомендує він місце своїм чотирилапим друзям.

 1. «Маленькі двері у великий світ», Creative TV

Жанр: пізнавальна

Програма про “маленьких геніїв” нашого села. Мета: показати і розказати, що неважливо, де ти живеш, важливо - хто ти є. А при бажанні можна багато чого досягти.

 1. «#БЕЗВИХОДУ», студія «Рожеві окуляри»

Жанр: інтерв’ю

#БЕЗВИХОДУ буде проходити в форматі інтерв’ю, запрошеними гостями будуть звичайні люди, що потрапляли у схожу ситуацію «без виходу» або є дотичними до теми ефіру. Назвою програми є хештег “безвиходу”, що пояснює її ідею: теми програми не мають на меті знаходження чіткого плану вирішення і піднімаються для того, щоб скерувати глядачів рухатись у правильному напрямку, адже безнадійних ситуацій немає. Також хештег відображає концепцію програми: кожен, хто заходить у студію, не вийде з неї, поки не розповість 5 історій, «відкрившись» глядачеві.

 1. «Мультісторії», творча студія «Мультісторії»

Жанр: розважально-піднавальна

Діти разом із дорослими та ведучими обговорюють анімаційні фільми та самостійно знімають один з моментів цього фільму або власну
ідею.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я