У Палаці праці відбулася зустріч голови обласної ради Сергія Чернова з представниками Харківської обласної профспілки працівників соціальної сфери України.

Виступаючи перед присутніми, передовсім, Сергій Чернов звернув увагу на зміни, які відбудуться після місцевих виборів 25 жовтня. «В області буде створено 56 об’єднаних територіальних громад. Обиратимуться сільські, селищні, міські голови, ради громад, котрі формуватимуть виконавчі комітети. Які виконуватимуть власні та делеговані державою повноваження. У тому числі, в сфері соціального захисту».

Сергій Чернов зазначив, що у 32 громадах вибори відбуватимуться вперше, і тим, кому доведеться отримати депутатські мандати, потрібно буде усвідомити відповідальність, взяту на себе, сформувати ради, які мають працювати ефективно, та, відповідно, виконавчі комітети. На думку голови обласної ради, щоб увесь цей механізм запрацював, потрібен час – не тиждень і не місяць.

«Але люди мають отримувати соціальні послуги, не замислюючись, кому підпорядковується та чи інша служба. Наше завдання – організувати роботу таким чином, щоб усі наші соціальні заклади, незалежно від підпорядкування – державного, обласного чи районного – не втратили людей, зберегли фінансування», - наголосив Сергій Чернов.

Втім, як твердили учасники зустрічі з районів Харківщини, деякі громади мають намір відмовитися брати на баланс, утримувати та фінансувати об’єкти комунальної власності, пов’язані із наданням соціальних послуг, які належать до виключних повноважень місцевого самоврядування.

«Ось, від представників профспілки надходить інформація, що окремі громади збираються розпродавати таке майно або використовувати не за призначенням, звільняючи себе від додаткових обтяжень. Хочу попередити всіх про відповідальність, насамперед, перед людьми та у правовому полі», - наголосив Сергій Чернов.

У підсумку Сергій Чернов запевнив, що усі питання які пролунали під час зустрічі з профспілкою, і які турбують працівників соціальної сфери регіону, будуть розглянуті на найближчому засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області:

«Ми вийдемо з ініціативою опрацювання урядових нормативних документів та парламентських законодавчих актів, направлену на те, щоб зберегти майновий комплекс сфери соціального захисту, підвищити рівень оплати соціальних працівників».

Голова обласної ради наголосив:

«Під час реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади серед пріоритетів мають залишатися питання соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти. При утворенні спроможних громад та під час формування їх бюджетів, треба готувати відповідні програми, згідно з регіональною стратегією розвитку, які б враховували необхідність збереження та утримання на належному рівні комплексу соціальних установ. Оскільки кожний громадянин має право на достойні умови життя й ніхто з нас не застрахований від того, що завтра він може опинитися у скрутному становищі. Одним з головних критеріїв, за якими визначають рівень розвитку країни, є тривалість життя та якість надання соціальних послуг».

IMG_8935_
IMG_8932
IMG_8937
IMG_9000
IMG_8939
IMG_9041
IMG_9058
IMG_8912
IMG_9066
IMG_8923
IMG_8933
IMG_8927
IMG_8976
IMG_9042
IMG_9035
IMG_9061
IMG_9070

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я