Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.

Депутати розглянули проєкт рішення обласної ради «Про звернення Харківської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо реалізації Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок».

Зокрема, голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна у режимі онлайн поінформувала членів комісії щодо зазначеного проєкту, наголосивши, що з прийняттям Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» вже понад 10 років обмежуються повноваження органів місцевого самоврядування в повному обсязі реалізовувати право комунальної власності – право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

«Згідно з переліком суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 15 вересня 2010 року по галузі «Преса та інформація», налічувалось 12 друкарень. Але наразі у спільній власності територіальних громад Харківщини залишилось 4 обласних комунальних підприємства: Богодухівська, Лозівська, Краснокутська та Чугуївська друкарні.

Цілісні майнові комплекси друкарень включають величезні будівлі, побудовані ще за радянських часів, які призначались для розташування редакцій районних газет та масштабного виробництва друкованої продукції. На жаль, на даний час ці об’єкти, використовуються частково, значні площі простоюють, не задіяні у виконанні статутних завдань друкарень, переоснащених сучасним обладнанням», – розповіла Людмила Немикіна.

За її словами, ситуація ускладняється тим, що відповідно до вимог Закону «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», комунальні підприємства, як балансоутримувачі цього майна вимушені нести додаткове фінансове навантаження на утримання зайвих площ, їх охорону, сплату комунальних послуг, земельного податку тощо, що значно погіршує показники їх фінансово-господарської діяльності, призводить до збитковості та відволікає кошти підприємства, які б доцільніше спрямовувати на розвиток друкарні.

«Для припинення порушення прав територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, підвищення ефективності використання майна комунальної власності виникла необхідність винесення на розгляд сесії облради цього проєкту рішення. Будем звертатися до ВРУ, КМУ з проханням ініціювати терміновий розгляд питання щодо внесення змін до відповідного ЗУ в частині зняття заборони та обмежень стосовно друкарень, засновниками яких є органи місцевого самоврядування», – повідомила голова постійної комісії з питань бюджету.

Депутати одноголосно підтримали проєкт рішення обласної ради та рекомендували його на розгляд пленарного засідання ХХVI сесія, що відбудеться 1 жовтня 2020 року.

IMG_8852
IMG_8865
IMG_8855
IMG_8869
IMG_8863
IMG_8881

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я