На сьогоднішньому засіданні постійної комісії Харківської обласної ради з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків розглянуто 10 питань  порядку денного, серед них проєкт зверненя Харківської обласної ради до Прем’єр-міністра України щодо виділення коштів із державного бюджету в 2020 році для проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі та на ремонт Лозівського водогону як пріоритетних об’єктів фінансування за державними програмами.

Як пояснив голова профільної комісії Олександр Донський, рівень води у Краснопавлівському водосховищі наблизився до критично низького, ситуація погіршується з кожним тижнем. В бюджеті області немає коштів для того, щоб у найкоротші терміни провести водообмін, на здійснення кого необхідно 99 млн грн.

Краснопавлівське водосховище – це штучне водоймище і є наливним, та, без подачі води по каналу Дніпро-Донбас, самостійно за рахунок природного стоку, не може накопичити ресурсу, достатнього для забезпечення водопостачання, призначеного для господарсько-питного водозабезпечення м. Харкова та населених пунктів Харківської області.

Водообмін у водосховищі необхідно проводити два рази на рік, бо за відсутності водообміну рівень води зменшується до критичних позначок. Останнє поповнення водосховища відбувалося у жовтні-грудні 2018 року.

На даний час наявна критична ситуація з рівнем та якістю води у водосховищі. З метою недопущення надзвичайної ситуації, що ймовірно виникне через припинення забору води із водосховища, необхідно терміново вирішити зазначене питання і звернутися до Прем‘єр-міністра з проханням розглянути внесення змін до державного бюджету на 2020 рік у частині збільшення видатків Держводагентству України за державною програмою «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» для проведення у поточному році водообміну у Краснопавлівському водосховищі в обсязі 99 млн грн та реконструкції й ремонту Лозівського водогону, зношення якого на рівні 80%, як пріоритетних об’єктів фінансування за державними програмами та доручити Міністерству фінансів України виділити відповідні кошти.

IMG_8957
IMG_8960
IMG_8964
IMG_8969
IMG_8980
IMG_8989
IMG_8996
IMG_8976
IMG_9001

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я