У режимі онлайн відбулося засідання постійної комісії обласної ради з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю.

Серед питань порядку денного інформація за І півріччя 2020 року щодо діяльності органів прокуратури області, а також стан правопорядку в Харківській області, діяльність підрозділів поліції у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку. За інформацією начальника Головного управляння Нацполіції області Валерія Сокуренко, рівень злочинності в регіоні залишається складним, однак контрольованим:

«З початку року на території Харківської області зареєстровано 20,2 тисяч повідомлень про події з ознаками кримінальних правопорушень. Серед позитивних тенденцій можна назвати зменшення злочинів, в тому числі особливо тяжких це -9%».

Найбільша кількість кримінальних правопорушень за півріччя в області зафіксовано на території Сахновщинського (89), Чугуївського (84), Вовчанського (75), Красноградського (74) районів, з них тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення здійснено в – Чугуївському та Печенізькому (по 31), Вовчанському (29), Дергачівському (26) районах області. Найменший рівень кримінальних правопорушень різної тяжкості зафіксовано в таких районах, як: Валківський, Великобурлуцький, Барвінківський, Кегичівський, Краснокутський та м. Люботин.

Мова йшла і про ситуацію стосовно забезпечення публічної безпеки на вулицях та в інших громадських місцях. Зокрема, начальник Головного управляння Нацполіції області підкреслив, що наразі суттєво збільшено кількість нарядів поліції на вулицях Харківщини, коригуються плани їх розстановки, забезпечено оперативне переміщення нарядів до місць учинення правопорушень, надзвичайних подій.

«В районах області працює 87 груп реагування патрульної поліції, які цілодобово реагують на повідомлення, з них шість контролюють стан безпеки дорожнього руху», – говорить начальник Головного управляння Нацполіції області.

Також, Валерій Сокуренко наголосив, що у лютому-вересні поточного року робота підрозділів поліції акцентувалась на заходах з протидії поширенню вірусної хвороби COVID-19:

«Поліцейські працюють у понаднормовий час, за посиленим варіантом службової діяльності, та, незважаючи на проблеми матеріально-технічного забезпечення, виконують свої завдання в повному обсязі».

Зокрема, силами поліції й наразі контролюється: дотримання режиму самоізоляції; перебування у громадських місцях з документами, що засвідчують особу; масочний режим у громадських будівлях та транспорті; порядок роботи розважальних закладів, у тому числі нічних, ресторанів, барів, літніх кафе, інших закладів харчування та розваг; робота ринків з дотримання карантинних правил; забезпечується публічна безпека в місцях перебування великої кількості громадян; на території лікарень с хворими; ведеться роз’яснювальна робота серед населення про необхідність дотримання карантинних правил та режиму самоізоляції, тощо.

Окрім того, пріоритетні напрямки діяльності Нацполіції у 2020 році залишаються незмінними, серед яких: посилення протидії окремим видам злочинів; підвищення ефективності розкриття та розслідування особливо небезпечних злочинів; протидія кіберзлочинності та організованій злочинності; надання правоохоронних послуг, орієнтованих на потреби громади (принцип «community policing»); впровадження системи фіксації правопорушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі; підвищення інформаційної безпеки; розвиток інформаційно-аналітичного забезпечення та кримінального аналізу; впровадження комплексних інтелектуальних систем відеоспостереження, тощо.

«З метою зниження злочинності на Харківщині здійснюється цілодобовий моніторинг ситуації в області, виявляються негативні зміни криміногенної обстановки», – говорить Валерій Сокуренко, підкреслюючи, що реалізація вище зазначених заходів буде сприяти забезпеченню на Харківщині законності, публічної безпеки, дотримання конституційних прав і свобод громадян, інтересів суспільства та держави.

IMG_9497
IMG_9493
IMG_9491
IMG_9501
IMG_9504
IMG_9507
IMG_9508

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я