Саме стільки за останні чотири з половиною роки було закумульовано в обласному бюджеті й спрямовано у відповідь на звернення жителів Харківщини, які опинилися у складних життєвих обставинах, у хворобі, у безнадії. Така тенденція мене бентежить і засмучує, говорить голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Депутат має завжди тримати зв’язок з виборцем, який доручив представляти й захищати свої інтереси у раді того чи іншого рівня. Для мене – це один із найважливіших напрямків роботи, – наголошує Сергій Чернов. – Постійні виїзні прийоми громадян в районах області дозволяють мені розуміти, чим живе уся громада і, звісно ж, найвразливіші її верстви, бо саме незахищені люди приходять зі своїми болями і переживаннями.

Інколи людські історії торкаються самісінької глибини душі. Зневірені батьки невиліковних немовлят, які вже встигли за короткий вік перенести кілька операцій; старенькі бабусі й дідусі, що з останніх сил доглядають за прикутими до ліжка дітьми; мама, яка просить прилаштувати сина до психіатричної лікарні, бо він у приступах люті небезпечний для усіх; погорільці, переселенці, покалічені війною, згорьовані і зубожілі…

За кілька годин прийому, здається, переживаєш десятки життів – і всі вони жахливі. Тому допомагаю усім. Кожному – в міру своїх можливостей і з огляду на ситуацію. Особливо турбує динаміка онкологічних захворювань: кількість людей, яким потрібні вартісна діагностика й хіміотерапія щоразу збільшується і може становити половину або й дві третини  звернень на кожному прийомі».

Такий стан справ, зазначає Сергій Чернов, це загальна тенденція усієї Харківщини.

«У 2015 році обласна рада ухвалила  комплексну програму соціального захисту населення на найближчі 5 років. Одним із пунктів документу було надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинились у скрутній життєвій ситуації. Запланований обсяг допомоги на весь період складав 78,5 млн грн. Але зовсім іншими виявилися реалії, – констатує очільник обласної ради. – Приріст звернень жителів регіону, які потребують вартісних операцій і тривалого лікування, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – і це далеко не всі категорії людей, які не в змозі самостійно впоратися з обставинами – спонукали збільшити фонд одноразової матеріальної допомоги майже утричі – нині він становить 233 мільйони гривень».

Мало це чи багато, розмірковує Сергій Чернов, і зауважує:

«Майже четверта частина мільярда. Цифра – неабияка. Але не так вона вражає, як те, що все менше людей можуть опиратися дорожнечі, бо доходи їхні ледь покривають найнеобхідніші родинні видатки. Все менше людей спроможні самостійно, без сторонньої допомоги, подбати фінансово про своє здоров’я. І все більше жителів краю у відчаї звертаються у найрізноманітніші інстанції за підтримкою».

За словами Сергія Чернова, майже 10 тисяч звернень надійшло  до облради за період 2016-2020 років:

«У них відображено реальний стан речей з усіх сфер суспільного життя. Правильно використовуючи інформацію, що міститься у зверненнях, аналізуючи її, все ж вдається реагувати на гострі виклики сьогодення та певним чином виправляти ситуацію, яка, є навіть не регіональною, а загальноукраїнською».

На думку голови обласної ради Сергія Чернова, непрості соціальні тенденції можна пом’якшити й навіть розвернути у бік поліпшення, якщо влада на всіх ланках не забиратиме руки підтримки від тих, хто її потребує найбільше – «тут і зараз»:

«Ситуацію із захистом здоров’я жителів Харківщини справді треба врівноважувати додатковими діями й ресурсами. В межах чинних обласних програм у сфері охорони здоров’я та соціального захисту, вважаю, слід передбачити комплекс заходів, що матиме системний характер. Як варіант – визначити опорними низку спеціалізованих комунальних медичних установ, які надаватимуть дієву допомогу. Звісно, в межах не державного, а обласного фінансування, що буде своєрідною гарантією підтримки мешканців краю.

Не відвертатися від людей, застосовувати всі можливі важелі впливу і механізми допомоги – те правило, яким я і всі депутати повинні керуватись не епізодично, а системно і постійно. Саме під цим кутом буду ініціювати перегляд заходів діючих обласних програм!».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я