У Харківському  національному університеті ім. В.Н.Каразіна розпочав роботу українсько-російський «круглий стіл» на тему «Україна і Росія: утвердження стабільної демократії через взаєморозуміння і співпрацю».

У роботі «круглого столу» взяли участь експерти, вчені, ректори вузів, представники владних структур і громадських організацій, як з російської, так і української сторони. В обговоренні питань на тему «круглого столу» взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти І.Прокопенко, заступники голови постійної комісії з питань прикордонного, міжрегіонального і міжнародного співробітництва О.Міхілльов та О. Романовський, депутат обласної ради В.Алексєєв.

Під час відкриття «круглого столу» ректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Віль Бакіров зазначив, що демократичні процеси, які відбуваються в Росії та Україні, перекручуються засобами масової інформації, які або неповно, або політично заангажовано представляють громадськості суть подій. Тому, на його думку, зустріч провідних експертів і вчених обох країн в рамках «круглого столу» важлива як можливість професійно і глибоко обговорити і виробити шляхи вирішення проблемних питань щодо стабілізації демократичних процесів в Україні та Росії.

Директор українського Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, як організатор «круглого столу», визначив мету заходу. Зокрема, він запропонував шляхом «мозкового штурму» знайти точки взаєморозуміння між учасниками «круглого столу» в дискусії про успішність країни, яка реалізує модель повної, суверенної демократії або яка орієнтована на систему обмежень керованої демократії. Учасникам запропоновано також обговорити питання впливу демократичної перспективи України і Росії на безпеку і стабільність в європейському регіоні, можливості ефективної українсько-російської співпраці у напрямку демократичних стандартів розвитку.

Експертні оцінки та узагальнення, які будуть вироблені під час «круглого столу», будуть поширені серед керівників центральних і місцевих органів влади, недержавних організацій, науково-аналітичних центрів, вузів, ЗМІ і громадськості України та Росії. За підсумками «круглого столу» планується видання матеріалів засідання.

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я