16 та 17 жовтня в Дворічанському центрі первинної медичної допомоги та Кіндрашівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини Куп’янського району презентували ще два проєкти - переможці другого етапу конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Відповідні сертифікати виконавцям вручила начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської облради Олена Кулик.

На грантові кошти для лабораторії Дворічанського центру первинної медичної допомоги придбали сучасні гематологічний та біохімічний аналізатори. Нове обладнання дозволить фахівцям отримувати результати аналізів за п’ять хвилин.

«Відтепер жителі нашого району можуть в одному місці зробити найважливіший перелік лабораторних досліджень та в стислі строки отримати розгорнуті та інформативні результати», - каже директорка центру Юлія Грінаковська.

Передбачається можливість збору біоматеріалів у віддалених населених пунктах району з організацією доставки до централізованої лабораторії Центру. Результати дослідження будуть передаватися через інтернет. Це дозволить мешканцям сільської місцевості не долати значну відстань та час для проведення аналізів.

Медичним обладнанням оснастили і відокремлений підрозділ Куп’янського центру первинної медичної допомоги - Кіндрашівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В рамках проєкту «Турбота про здоров'я людей - турбота про майбутнє села» в медзаклад придбали апарат для УВЧ терапії, електрокардіограф та тубус-кварц для лікувальних та лікувально-профілактичних процедур.

Відтепер понад 1600 дорослих та дітей громади можуть отримувати якісні та ефективні фізіотерапевтичні процедури, а лікар - своєчасно діагностувати хвороби серцево-судинних захворювань та призначати ефективне лікування.

Зараз, коли в кожній громаді має бути сімейна медицина, жителі повинні отримувати якісне медичне обслуговування. Нова апаратура дозволить значно розширити перелік медичних послуг і дасть можливість проводити повноцінну діагностику пацієнтів», - зазначив Віктор Ляшенко, головний лікар КНП «Куп'янський центр первинної медичної допомоги».

Також завдяки участі в конкурсі в амбулаторії створили більш комфортні умови для пацієнтів та працівників в медзакладі - старі дерев'яні вікна змінили на енергоефективні.

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

IMG_9906
IMG_9915
IMG_9916
IMG_9918
IMG_9904
IMG_9908
IMG_9907

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я