Про запровадження на Харківщині нового обласного конкурсу, спрямованого на розвиток медичних проєктів та покращання якості надання медичних послуг у громадах поінформувала віце-президент Асоціації, голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна.

«За підтримки ЄС вже другий рік в регіоні проводиться проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді», в рамках якого на умовах співфінансування в багатьох громадах регіону вдалося значно покращити матеріальну базу медичних установ, провести навчання для медичних працівників. Також були проведені ярмарки здоров’я, на яких громадяни мали можливість пройти обстеження. Крім цього, проводилися ярмарки вакансій для студентів медичних вузів Харківщини. Звісно, що планувалося зробити більше, але карантинні обмеження завадили.

У 2019 році було подано 54 заявки, 12 – визначені переможцями, в 2020 році – 51 заявка, 13 стали переможцями. Тема підтримки медицини є ключовою для органів місцевого самоврядування. Саме тому Харківською обласною радою ухвалено рішення про запровадження в регіоні нового конкурсу, спрямованого саме на підтримку медичної галузі. Конкурс стартує з 1 січня 2021 року», - сказала Людмила Немикіна.

Участь у новому регіональному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» можуть брати органи місцевого самоврядування, які є засновниками або співзасновниками закладів охорони здоров’я. Людмила Немикіна звернула увагу, що не лише медзаклади первинної ланки, а й вторинна ланка медицини має змогу брати участь у конкурсі.

«Загальний бюджет проєкту складає до 500 тисяч гривень, співфінансування з обласного бюджету – до 70 відсотків. Решта – внесок конкурсанта, співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, які не заборонені законодавством. Проєкти мають бути спрямовані на всі рівні медичних установ, однак, пріоритет надаватиметься тим проектам, які планують реалізувати на сільських територіях», - пояснила голова бюджетної комісії.

Людмила Немикіна також розповіла про зміни, які внесені до положення про обласний конкурс «Разом у майбутнє».

«За дев’ять років існування обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», ініціатором якого став голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, на території області вдалося реалізувати 2021 мініпроєкт на загальну суму більше 300 млн грн. У 2013 році конкурс було визначено кращою практикою місцевого самоврядування та запропоновано до розповсюдження Україні.

Громади вже мають значний досвід підготовки та впровадження мініпроєктів, а враховуючи перехід на прямі бюджетні відносини, самостійно засновують подібні конкурси. Щоб уникнути дублювання, запроваджено проєкти місцевого й регіонального розвитку, які тісно пов'язані з планом реалізації стратегії Харківської області.

При підготовці конкурсних мініпроєктів має бути використаний передусім проєктний підхід. Діятиме оновлений конкурс розвиткових проєктів «Разом в майбутнє» з 1 січня 2021 року», - підкреслила Людмила Немикіна.

IMG_8452
IMG_8250
IMG_8398
IMG_8513
IMG_8426
IMG_8574
IMG_8439
IMG_8547
IMG_8476
IMG_8496
IMG_8596
IMG_8261
IMG_8358
IMG_8365
IMG_8670
IMG_8246
IMG_8395

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я