У вівторок, 20 жовтня, в Студенокському відділенні загальної практики сімейної медицини Оскільскої амбулаторії ПМСД відкрили п’ятий з 13 проєктів-переможців конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Привітала громаду з успішним впровадженням ініціативи, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна.

В рамках проєкту медзаклад укомплектували сучасним діагностичним обладнанням. Це  гематологічний аналізатор, який дозволяє робити розгорнутий аналіз крові, а також, біохімічний аналізатор, що вимірює рівень холестерину, печінкові проби та дозволяє виявити ризики виникнення тромбів. Головна лікарка КНП «Оскільска амбулаторія ПМСД» Світлана Сумець говорить, що про таке обладнання раніше і не мріяли.

«Нова апаратура дозволяє за декілька хвилин отримувати розгорнутий аналіз, раніше заради цього потрібно було їхати до центральної районної лікарні чи взагалі до обласного центру”, - каже головна лікарка. - Це було дуже незручно для людей, також втрачався час для вчасного виявлення певних захворювань. Відтепер мешканці 9 сіл нашої громади будуть отримувати кваліфіковані медичні послуги на території, де вони проживають».

Людмила Немикіна, вітаючи громаду з успішною реалізацією проєкту, наголосила, що нове медичне обладнання дасть можливість на ранніх стадіях захворювання встановлювати діагноз, що сприятиме підвищенню якості надання медичних послуг у сільській місцевості передусім.

«Жителі регіону мають отримувати якісні медичні послуги як в місті, так і у найвіддаленіших куточках Харківщини. Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування», - зазначила Людмила Немикіна.

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

1
2
3

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я