Депутат Харківської обласної ради Максим Колінько привітав Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району з успішним впровадженням другого етапу конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Завдяки грантовим коштам у Центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явився новий легковий автомобіль Renault Sandero, призначений для медичного обслуговування саме дітей з метою покращення послуг педіатрії.

Вітаючи колектив установи, Максим Колінько наголосив, що поповнення автопарку закладу охорони здоров’я первинної ланки – ще один крок на зустріч громаді, який сприятиме розвитку медичної галузі та підвищенню рівня надання якісних та своєчасних медичних послуг для населення.

За словами головного лікаря Руслани Равлюк, у закладі отримують медичну допомогу діти не лише Краснограду, а й усього району: «На обліку налічується 6 тисяч 578 дітей. Через віддаленість сіл від адміністративного центру та відсутність транспортного сполучення між деякими населеними пунктами батьки не завжди мають змогу показати свою дитину педіатру. Тож забезпечення службовим автотранспортом, відтепер дозволить виїжджати дитячому лікарю-педіатру й до маломобільних верств населення».

Спеціалізований легковий автомобіль придбано за рахунок субвенції з обласного бюджету Красноградському районному бюджету у сумі 270 тис, 10% від суми було спрямовано з міського бюджету. Загальна вартість реалізації мінігранту склала 300 тис грн.

«Машина сучасна, потужна, зручна, має підвищену прохідність. На цьому авто, педіатр, зможе за будь-яких погодних умов дістатися до маленьких пацієнтів. А враховуючи ситуацію, що склалася внаслідок коронавірусної пандемії, маємо максимально обмежити відвідування громадських установ. Діти зможуть отримувати якісні медичні послуги вчасно та перебуваючи вдома», – сказав депутат обласної ради, підкресливши, що оперативність та комфорт мають стати звичними речами для медицини на місцях.

Довідково: Проєкт стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн. 

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.

Реалізується проєкт Харківською обласною радою в партнерстві з ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Його створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні-грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

IMG_0282
IMG_0309
IMG_0303
IMG_0295
IMG_0304
IMG_0296
IMG_0285
IMG_0297
IMG_0313

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я