У Будинку рад відбулось засідання робочої групи з вирішення питань, пов’язаних із передачею об’єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області. Засідання пройшло за участю першого заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленка.

Робоча група розглянула питання щодо передачі приміщень пам’ятки архітектури національного значення ХІХ століття – штабів військових поселень у Чугуєві, центральний корпус якої займає комунальний заклад Харківської обласної ради «Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна», з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Як повідомила присутнім директорка КЗ «Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна» Світлана Бучаста, реконструкція будівлі та її пристосування під художню галерею проводились з 2001 року. Виділений у 2008 році 1-й пусковий комплекс передбачав введення в експлуатацію для розміщення галереї частини приміщень центрального корпусу, розташованих у трьох поверхах будівлі.

«Але недостатнє фінансування у 2009 році призвело до виведення 1-ї черги першого пускового комплексу, що передбачало введення в експлуатацію лише одного поверху. Роботи на інших поверхах – другому та третьому – були призупинені. У результаті галерея знаходиться у приміщеннях, які не відповідають нормативним вимогам до музейних будівель», – розповіла Світлана Бучаста.

Взимку температура в приміщенні експозиційної галереї музею становить 10-12 градусів Цельсію, при нормі 18. Не працює пожежний водопровід, відсутня примусова вентиляція, не проведено ремонт фасадів та благоустрій територій. А також за тимчасовою схемою працює водопостачання та електропостачання галереї, тощо.

До того ж директорка музею наголосила, що наразі виставлено лише 40% від експозицій, які демонструвалися до переміщення галереї до першого пускового комплексу: «Кімнати для проведення лекційної та просвітницької роботи відсутні. Оглядовий майданчик на бельведері часової башти будівлі не працює».

Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко наголосив, що ситуація вкрай негативна та ставить під загрозу функціонування музею й збереження пам’ятки архітектури, самої будівлі Військового училища. На його думку, необхідно передати будівлю до обласної власності, що у свою чергу надасть можливості залучати кошти фондів та інвестиції для відновлення та розвитку пам’ятки архітектури.

«Головним чинником, який заважає продовженню реконструкції будівлі за рахунок обласного бюджету, залучених коштів чи міжнародної фінансової допомоги, є її державна форма власності. Замовником робіт на цьому об’єкті може виступати винятково Департамент містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації за рахунок коштів власного спецрахунку або коштів субвенції з державного бюджету. Тобто, музей, як найбільш зацікавлена юридична особа, не може впливати на пошук організаційних та фінансових можливостей для проведення робіт», – пояснив Віктор Коваленко.

За підсумками засідання було прийнято рішення зобов’язати Департамент містобудування та архітектури облдержадміністрації якнайшвидше розробити проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо передачі будівлі штабів військових поселень у Чугуєві з державної власності у спільну власність територіальних громад області.

IMG_1037
IMG_1034
IMG_1033
IMG_1009
IMG_1046
IMG_1039
IMG_1013
IMG_1040
IMG_1062
IMG_1022
IMG_1044
IMG_1052

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я