У режимі онлайн відбулося засідання постійної комісії облради з питань спільної власності територіальних громад області.

У числі питань, включених до порядку денного, члени комісії ознайомились із інформацією стосовно вжитих заходів з виконання рішень обласної ради, якими надано попередню згоду на прийняття із державної у спільну власність територіальних громад області цілісних майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Зокрема, рішенням 7 грудня 2017 року та рішенням 7 червня 2018 року надано попередню згоду на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад області цілісних майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів та цілісних майнових комплексів вищих навчальних закладів I та II рівня акредитації державної власності.

Відповідно п.2 зазначених рішень, було доручено Харківській облдержадміністрації – Департаменту науки та освіти спільно із закладами опрацювати пакет документів, подати до Міністерства освіти та науки України на затвердження.

За словами голови постійної комісії Людмили Гасан, з тих пір ситуація не зрушила з місця, хоча обласна рада спрямовувала до Міністерства звернення з проханням прискорити процес передачі майна. Зі свого боку Департамент науки і освіти облдержадміністрації готує документи з передачі майнових комплексів у спільну власність громад області, Міністерство зі свого боку знаходить недоліки в отриманих пакетах.

«Щомісяця надаємо оперативну інформацію про зміни та докладаємо на якій стадії ситуація. Станом на 15.11.2020 цілий ряд пакетів направлено до Міністерства. Вони їх передивилися, відправили назад. Для усунення недоліків. Тепер ми відпрацьовуємо ці питання для усунення недоліків і будемо відправляти оновлені документи знов на Міністерство», – повідомив заступник директора Департаменту Володимир Ігнатьєв.

Члени комісії висловили занепокоєння ситуацією, коли впродовж двох років триває фінансування закладів з обласного бюджету, але майно досі не передано Міністерством у власність громад. Зокрема, йдеться про 19 професійно-технічних навчальних заклади та 17 та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Після ретельного обговорення постійна комісія вирішила відреагувати на складну ситуацію зверненням до Міністерства за підписами голови обласної ради та голови облдержадміністрації з пропозицією прискорити розгляд питання або взяти заклади на фінансування держави.

IMG_1494
IMG_1498
IMG_1496
IMG_1516
IMG_1505
IMG_1510
IMG_1501
IMG_1512
IMG_1502

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я