Під час інтерв’ю «Слобідському краю» голова Харківської обласної ради Артур Товмасян підкреслив, що усі ініціативи та напрацювання, які реалізовувалися обласною радою в минулому та мали позитивні результати і хороший відгук у громадах, будуть обов’язково продовжені.

«За підтримки Європейського Союзу в області реалізується проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді». Набутий досвід та навички покладено в основу обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді», що стартує у 2021 році, – повідомив голова облради.

Чи потрібно доводити, наскільки гостро стоїть питання розвитку медицини на селі? Особливо у нинішніх умовах епідемії коронавірусу. Серед нових повноважень, які отримують громади через децентралізацію, є надання медичних послуг мешканцям на своїй території. Тож на перший план виходить потреба у забезпеченні належного матеріально-технічного рівня для закладів охорони здоров’я та умов для медичних працівників».

Артур Товмасян наголосив, що як представник спільних інтересів громад, обласна рада вбачає одним із пріоритетів своєї діяльності співпрацю у реформуванні та модернізації медицини, підвищенні якості послуг шляхом об’єднання можливостей різних бюджетів, залучення інших джерел фінансування. Тож саме ці фактори обумовили мету нового конкурсу, в якому можуть брати участь органи місцевого самоврядування, які є засновниками або співзасновники закладів чи підприємств охорони здоров’я.

Мініпроєкти в рамках конкурсу реалізовуватимуться на умовах співфінансування: участь обласного бюджету не більше 70 %, а загальний бюджет не перевищуватиме 500 тисяч гривень.

Також йшлося про зміни в концепції обласного конкурсу «Разом в майбутнє». 

«Упродовж останніх років конкурс «Разом в майбутнє» продемонстрував ефективність закладеної моделі співфінансування мініпроєктів, розроблених ініціативними групами громад. За цей час було реалізовано більше двох тисяч мініпроєктів на суму понад 370 мільйонів гривень, де частка обласного бюджету становить 182 мільйони гривень, – сказав Артур Товмасян.

Утім, відбулися зміни в адміністративно-територіальному устрої області. Актуальним викликом стало створення сучасної інфраструктури вже в об’єднаних громадах, співробітництво між ними для забезпечення спроможності. Нові умови вимагають переглянути формат конкурсу, але ми не станемо відмовлятися від самої ідеї, яка добре себе зарекомендувала».

Метою оновленого конкурсу «Разом в майбутнє», як розповів голова облради, буде сприяння сталому економічному та соціальному розвитку на рівні громад і регіону загалом відповідно до Стратегії розвитку Харківської області на 2021–2027 роки та відповідних стратегій розвитку громад.

«Обласна рада запрошує до участі у конкурсі дві категорії учасників: перша – органи місцевого самоврядування з проєктами співробітництва громад, друга – громадські організації у партнерстві з органами самоврядування, науковими та вищими навчальними закладами, комунальними підприємствами. Тут обов’язкова умова – участь не менше трьох партнерів, один з яких комунальне підприємство Харківської обласної ради», – наголосив Артур Товмасян.

Голова обласної ради також акцентував увагу на тому, що зміняться й обсяги фінансування проєктів.

«У новому Положенні про конкурс з назви «випадає» частка «міні». Загальний обсяг фінансування проєктів для першої категорії – до 2 мільйонів гривень, для другої – 1,5 мільйона гривень, – повідомив Артур Товмасян.

Але умова обов’язкового співфінансування залишається. Таким чином, зростає масштаб конкурсу, а з ним – і рівень відповідальності та вимоги до підготовки документації. Отже, взаємодія обласної ради з громадами регіону виходить на якісно новий рівень відповідно до нових умов, які з’явилися завдяки децентралізації влади». 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я