Сьогодні відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства. Участь у роботі комісії  взяла Тетяна Біловол.

Заступник директора Департаменту  охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Геннадій Бондарчук розповідаючи про запропоновані зміни до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини», озвучив пропозицію щодо об’єднання усіх протитуберкульозних закладів регіону з єдиним центром.

 «Мова не йде про зупинення діяльності протитуберкульозних закладів на території області, а про об’єднання усіх закладів в один єдиний центр. І якщо раніше це був диспансер, то зараз це буде підрозділ єдиного протитуберкульозного закладу. За підрозділами зберігаються всі функції по наданню пацієнтам медичної протитуберкульозної допомоги», - запевнив Геннадій Бондарчук.

Він пояснив, що така оптимізація дозволить отримати від Національної служби здоров’я України фінансування на протитуберкульозні заклади області.

 «Справа в тому, що НСЗУ може укласти договір лише з одним закладом, відповідно і фінансування буде лише одного закладу. Тому ми пропонуємо зміни, які на першому етапі передбачають створення на базі Обласного протитуберкульозного центру №1 одного потужного закладу, якому будуть підпорядковані всі інші», - повідомив Геннадій Бондарчук.

За його словами, сьогодні на території області функціонує сім протитуберкульозних диспансери і три лікарні. До переліку тих закладів, які можуть стати підрозділами, не включено  Зміївський протитуберкульозний диспансер. Загальна потреба у додатковому фінансуванні до кінця року складатиме 158 млн грн. Можливість об’єднання медичних закладів за розрахунками фахівців забезпечить зменшення потреби у додаткових фінансових ресурсах до 80 – 90 млн грн, із подальшою економією коштів в наступних бюджетних періодах.

Депутати комісії прийняли рішення повернути запропоновані зміни на доопрацювання.

Учасники засідання  дійшли висновку, що мають бути більш чітко прописані юридичні питання, питання розподілу коштів та матеріально-технічної бази.

IMG_6722
IMG_6730
IMG_6737
IMG_6747

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я