У Харківській області планується розробити пілотний проект створення регіональної залізничної пасажирської компанії «Слобожанщина». Питання створення компанії було розглянуто 26 лютого на засіданні постійної комісії з питань розвитку транспорту та зв’язку Харківської облради. Передбачено створення сучасної моделі ефективного державно-приватного партнерства в області залізничних пасажирських перевезень.

Створення транспортної компанії передбачено в проекті рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 р, затвердженої рішенням облради від 24 грудня 2020 № 24-VIII».

Фінансування програми передбачається з бюджетів різних рівнів, за рахунок залучених коштів та власних коштів підприємств, з інших джерел. 

Як зазначив голова постійної комісії Віктор Остапчук, таким чином буде підвищено якість і безпеку перевезень в приміському пасажирському сполученні.

«Ми підготували дорожню карту проекту. І якщо сесія прийме рішення його реалізувати, зможемо вже в цьому році зробити так, що ця компанія буде обслуговувати передмістя Харкова. Спочатку це буде Харківський район, потім Дергачі, і в перспективі до кінця року - Куп'янськ, Ізюм, Красноград. У компанію запрошений Крюківський вагонобудівний завод (як інвестор), і місто Харків, та інші зацікавлені сторони. В рамках проекту можна буде реалізувати програму єдиного електронного квитка. Ми також зможемо запропонувати уряду на базі Харківської області реалізувати пілотний проект по заміні пільг на конкретну монетизацію. Залізниця має для цього все необхідне», - підкреслив Віктор Остапчук.

IMG_6798
IMG_6779
IMG_6783
IMG_6793

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я