На засіданні постійної комісії Харківської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства депутати розглянули ситуацію, яка склалася у зв’язку із оприлюдненням Розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2021 року № 103-р «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти».

До обласної ради надійшло звернення від трудового колективу освітнього закладу щодо недопущення руйнування потужного професорсько-викладацького складу та  клінічної бази.

«Харківська медична академія післядипломної освіти (ХМАПО) – це заклад освіти з 98-річним досвідом успішної діяльності на ринку освітніх послуг. Має потужній професорсько-викладацький склад: понад 140 докторів медичних наук та 400 кандидатів медичних наук. Навчальний процес проводиться на 72 кафедрах академії, 65 з них - клінічні, із застосуванням новітніх освітніх технологій та технічних засобів навчання. На базі клінік, науково-дослідних інститутів НАМН України створені клінічні бази кафедр ХМАПО, де щороку професорсько-викладацький склад академії здійснює сотні тисяч консультацій хворих і тисячі найскладніших оперативних втручань та лікарських маніпуляцій», - зазначено у зверненні.

Заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол та депутати Харківської обласної ради Галина Фадєєнко і Микола Красносельський зауважили, що ситуація, яка склалася у зв’язку із оприлюдненням Розпорядження Кабінету Міністрів України про реорганізацію закладу, може призвести до руйнування наукового та освітнього потенціалу медичної галузі Харківщини.

За результатами засідання члени постійної комісії ухвалили рішення винести на чергову ІV сесію Харківської обласної ради VІІІ скликання  проєкт звернення Харківської обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення реорганізації Харківської медичної академії післядипломної освіти.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я