У ході першої робочої поїздки голова Харківської обласної ради Артур Товмасян ознайомився з проблемами Слобожанської територіальної громади, пов'язаними з тим, що Зміївська ТЕС позбавляється від непрофільних активів - об'єктів соціальної сфери. Раніше на баланс громади вже були прийняті два дитячих садки. Сьогодні на порядку денному - питання подальшого функціонування спорткомплексу «Енергетик» і пожежної частини ТЕС.

Щоб вирішити ці проблеми, Артур Товмасян зібрав нараду, спеціально присвячену цій темі. За круглим столом також зібралися заступник голови обласної ради Валерія Мураєва, голова Слобожанської територіальної громади Дмитро Діхтяр, в.о. директора Зміївської ТЕС Михайло Фатьянов, в.о. начальника управління фізкультури і спорту Харківської облдержадміністрації Сергій Христоєв та начальник управління ДСНС України в Харківській області Олександр Волобуєв.

«Приймаючи рішення, потрібно, перш за все, виходити з інтересів людей. Що стосується спортивного комплексу, то це не питання тільки однієї громади, для якої, безумовно, дуже важливо зберегти і користуватися таким об'єктом. Там тренуються і домагаються результатів спортсмени, які представляють регіон на змаганнях високого рівня. Тому, раз ми усі тут зібралися, маємо разом знайти правильне рішення і не дати закритися спортивному комплексу», - зазначив Артур Товмасян.

У збереженні спорткомплексу зацікавлені не тільки жителі селища енергетиків, а й спортсмени всій області. Спорткомплекс знаходиться в доброму стані, відповідає всім спортивним стандартам, розташований в безпосередній близькості від розвиненої інфраструктури, в тому числі, готелю, може забезпечувати нормальні умови для розвитку не тільки 3,5 тисячі юних вихованців ДЮСШ, а й приймати престижні міжнародні спортивні змагання.

Метою обласної ради є отримання цього великого об'єкта у власність і визначення джерел його фінансування. У планах – передача об'єкта з балансу Зміївської ТЕС на баланс Слобожанської територіальної громади, а потім – у власність обласної ради.

На нараді обговорювався механізм, який дозволить збільшити доходи від експлуатації спорткомплексу, оптимізувати витрати на його утримання та розподілити їх між обласною радою, Слобожанської територіальною громадою та Зміївською ТЕС, яка також має намір продовжувати використовувати спорткомплекс для своїх заходів.

«Харківська область завжди займала лідируючі позиції по спортивним досягненням. Але у обласної ради немає власних об'єктів для якісної підготовки спортсменів. Для цих цілей ми спортивні споруди поки орендуємо. Сподіваємося, що спорткомплекс стане постійною базою для тренувань та змагань наших майбутніх і сьогоднішніх чемпіонів», - говорить заступник голови обласної ради Валерія Мураєва.

На нараді також були розглянуті всі аспекти проблеми, що виникла в зв'язку з припиненням роботи пожежної частини на території Зміївської ТЕС.

Українські ТЕС давно передали свої пожежні частини на баланс МНС, але Зміївська ТЕС свою пожежну частину досі зберігала. Вона обслуговувала не тільки сам промисловий об'єкт, але і Слобожанський, і тепер Зміївська ТЕС планує передати пожежну частину на баланс територіальної громади.

Однак, громада, виходячи з власних інтересів, не вважає за доцільне створювати пожежну частину на базі будівлі на території Зміївської ТЕС, оскільки вона занадто далеко від багатьох інших населених пунктів громади. Свою пожежну частину громада планує розмістити в с. Шелудьківка і готова взяти у Зміївської ТЕС пожежну техніку, зокрема, чотири пожежні машини. Крім того, громада не може брати відповідальність за гасіння пожежі на промисловому об'єкті.

У свою чергу, обласні рятувальники не мають можливості виділити окремий особовий склад для пожежної частини на такому важливому об'єкті, як Зміївська ТЕС. Як повідомив начальник обласного управління ДСНС України Олександр Волобуєв, в Харківській області працює 3,3 тис. Рятувальників, і, згідно з існуючим законодавством, їх чисельність не може бути збільшена.

Заступник голови Харківської облради Валерія Мураєва зазначила, що у проблеми, на жаль, немає однозначного простого рішення. Обласна рада бере на себе функцію модератора.

«До сих пір кожна зі сторін чула тільки власні аргументи. Але сьогодні, за участю обласної ради, присутні на зустрічі прийняли рішення спільно розробити механізм, який дозволить підійти до питання комплексно і відпрацювати всі юридичні моменти цієї, безумовно соціально-важливої, проблеми. Якщо буде потрібно, будемо виходити на державний рівень, адже мова про безпеку не тільки жителів Слобожанського, але і великого стратегічного об'єкта, від нормального функціонування якого залежить життєдіяльність прилеглих населених пунктів, а також енергетична безпека країни», - підкреслила на нараді Валерія Мураєва.

На перших практичних кроків робота не зупиниться. В обласній раді впевнені, що по кожному з піднятих на нараді питань буде знайдено оптимальне рішення.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я