5 липня 2007 року на пленарному засіданні XVI сесії Харківської обласної ради була затверджена Програма розвитку і використання російської мови в Харківській області на 2007-20012 роки, яка включає комплекс конкретних заходів щодо реалізації Європейської Хартії мов національних меншин.

Розробці і затвердженню Програми передували два судових розгляди, направлені на те, щоб довести неправомірність дій обласної ради. Як підкреслив голова Харківської обласної ради Васілій Салигін під час прес-конференції «Російська мова на Харківщині: нові акценти», яка пройшла 11 липня в прес-центрі РІА «Новини», при розробці будь-яких програм обласна рада в обов'язковому порядку завжди проводить консультації з юристами, щоб всі програми, що приймаються, відповідали чинному законодавству. Завдяки такому підходу, обласна рада виграла в суді обидві справи, в черговий раз довівши свій професійний рівень і якісний підхід до підготовки проектів рішень, які виносяться на сесію.

Голова Контрольної комісії Харківської облради зі сприяння європейському законодавству Володимир Алексєєв, який також брав участь в прес-конференції, підкреслив, що Європейська Хартія про мови ратифікувалася в Україні двічі. І сьогодні, за його словами, ситуація з використанням в Україні регіональних мов вимагає загальнодержавної програми сприяння виконання зобов'язань України перед Радою Європи в частині реалізації норм і положень Хартії.

Голова обласної ради В.Салигін звернув увагу журналістів на те, що депутати займалися підтримкою і розвитком російської мови в області і до ухвалення цієї Програми. Так, наприклад, у вересні минулого року в Харкові був проведений російсько-український літературний фестиваль «Пространство литературы – путь к миру, согласию и сотрудничеству», який викликав позитивні відгуки і в Російській Федерації, і в Україні.

Відповідаючи на питання чи готовий хтось в Росії підтримати Харківську обласну раду в питанні розвитку і захисту російської мови на Харківщині, Васілій Салигін відзначив, що і Союз письменників Росії, і харків'яни, які живуть зараз в Російській Федерації, вже пропонували свою допомогу. «Але ми вважаємо, що в області достатньо сил, щоб самим вирішити це питання, - підкреслив він. – І це не тільки за рахунок бюджетних коштів. Є благодійні і громадські організації, меценати. Ми не забиратимемо кошти, наприклад, в охорони здоров'я або інших соціальних напрямків. Ми знайдемо додаткові джерела фінансування».

За словами В.Салигіна, Харківська обласна рада має намір також звернутися до решти обласних рад України з проханням підтримати запровадження і реалізацію подібних Програм в регіонах. «Інші обласні ради надсилають нам листи з проханням підтримати в тому або іншому питанні. Ми поступимо так само», - сказав він.

 
 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я