Засідання робочої групи з вирішення проблемних питань з забрудненням річки Уди пройшло 3 серпня в Харківській обласній раді. У засіданні взяли  участь перший заступник голови Харківської обласної ради Альберт Кононенко, депутати обласної ради Олександр Кухар, Тетяна Столяренко та Кирил Храпко.

Про стан справ щодо організації тимчасового вивезення каналізаційних стоків з Державної установи «Темнівська виправна колонія (№100)» розповів заступник начальника Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції України Руслан Гавриков.

За його словами, установа повністю припинила скид стоків в річку Уди. Щоб забезпечити права ув'язнених у цій ситуації, в колонії встановлені шість місць збору стоків загальною ємністю 83 куб. м. Укладено договір з організацією, яка щодня вивозить стоки спеціалізованим автотранспортом.

Руслан Гавриков також розповів, що річка Уди вниз за течією від колонії 16 липня була обстежена на відстані у 10 км. Слідів пластика, який є виробничими відходами, виявлено не було, що також підтверджує той факт, що злив нечистот у річку не ведеться.

Заступник начальника управління з питань виконання кримінальних покарань також поінформував, що зараз колонія просить у керівних організацій виділити гроші на закупівлю послуг з вивезення стоків автотранспортом. Розглядається також питання придбання власного асенізаторського автомобіля ємністю 10 куб. м, а також питання передачі на баланс КП «Харківводоканал» очисних споруд колонії.

«Очисні споруди не знаходяться на балансі колонії, тому ми не можемо виділяти гроші на їх реконструкцію. Орієнтовно роботи по реконструкції очисних споруд обійдуться в 20 млн. грн. плюс витрати на розробку проекту», - підкреслив Руслан Гавриков.

Робоча група також розглянула загальні питання, які стосуються чистоти водних ресурсів області.

Депутат обласної ради, секретар робочої групи Тетяна Столяренко поінформувала, що постійна комісія з питань екології підтримала питання з моніторингу природних ресурсів на території області. Зокрема, моніторинг планується вести за допомогою супутникового спостереження. Вона також запропонувала включити питання з моніторингу в проект нової профільної обласної програми.

Начальник Регіонального офісу водних ресурсів в Харківській області Денис Ткачов поінформував, що є низка заходів, які необхідно проводити тільки в координації з органами місцевого самоврядування.

«Доцільно було б включити в обласну програму нашу роботу по моніторингу стану водних ресурсів. Зараз виходить, що після виявлення несанкціонованого стоку в річку справа далі не йде. Тому що ступінь забрудненості стоків визначають лабораторії, дослідження яких замовляють самі підприємства, які ці стоки і роблять. Достовірність таких експертиз сумнівна. Але якщо включити моніторинг до обласної програми і виділити кошти на незалежні дослідження стоків у державних лабораторіях, результат може бути зовсім іншим», - зазначив Денис Ткачов.

Як зазначив перший заступник голови Харківської обласної ради Альберт Кононенко, комісія з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків Харківської обласної ради та обласна рада в цілому завжди готові підтримати екологічні ініціативи.

«Однак нам потрібно розуміти, що це дійсно першочергові завдання. В екологічному фонді області накопичені кошти, і ми їх поки не витрачаємо, бо хочемо використати якомога ефективніше. Тому чекаємо ваших пропозицій. Ще один дуже дієвий шлях для просування ініціатив - робота з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, голова якої – голова Харківської обласної ради Артур Товмасян. Асоціація об'єднує всіх керівників громад, має можливість запрошувати представників різних державних і контролюючих структур і створювати дієві робочі механізми вирішення найскладніших питань», - підкреслив Альберт Кононенко.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я