Робоча нарада з актуальних питань організації трансплантологічної допомоги та її подальшого розвитку в Харківській області  відбулась в Будинку Рад. Захід провела голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

В нараді також взяли участь народні депутати України  Оксана Дмитрієва та Вікторія Кінзбурська, заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль, представники обласної державної адміністрації,  керівники  закладів охорони здоров’я, ректор Харківського національного медичного університету  Валерій Капусник.

Відкриваючи нараду Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що згідно статистичним даним, в Україні щороку потребують трансплантації різних органів близько 5 тисяч хворих, але більшість із них помирають, не дочекавшись операції.

«Харків є визнаним медичним центром зі значним науковим і практичним потенціалом, тут зосереджена найбільша кількість високоспеціалізованих медичних закладів, у тому числі, і державної, і комунальної форми власності, працюють відомі медичні виші. Впевнена, що ми маємо усі передумови для успішного і ефективного розвитку трансплантології», - сказала голова обласної ради.

Оксана Дмитрієва проінформувала, що в Україні вже 1, 5 роки діє новий закон про трансплантологію, до розробки якого вона долучилась.

«В Харкові дійсно дуже багато пацієнтів, які потребують послуги з трансплантації, і є дуже потужна медична база, яка забезпечить проведення таких операцій. Для лікарів важливо, що закон врегулював питання їх захисту, встановивши порядок трансплантації  і відповідальність саме за умисне порушення цього порядку. Це дуже важливо.

Ще важливе питання – діагностика смерті мозку. Не всі лікарні мають обладнання, щоб ставити такий діагноз. В законі прописано, що лікарні,  які проводять діагностику смерті мозку, можуть виїздити зі своїм обладнанням до лікарень, де такого обладнання немає, і ставити діагноз.

Крім цього діє пілотний проєкт по розвитку трансплантології, на фінансування якого в цьому році виділено 500 млн грн., а на наступний рік -           800 млн.грн. Ми забираємо кошти на лікування українців  за кордоном, щоб розвивати трансплантацію у нас в країні. До проєкту залучились вже три лікарні Харківщини, тож прошу активно залучатися і решті лікарень, щоб розвивати таку потрібну в регіоні послугу», - зазначила народний депутат.

 

IMG_3724
IMG_3731
IMG_3737
IMG_3747
IMG_3750
IMG_3752
IMG_3754
IMG_3756
IMG_3758
IMG_3760
IMG_3764
IMG_3765
IMG_3766
IMG_3767
IMG_3769
IMG_3771
IMG_3779

 

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я