Цього року Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги проводиться в Україні 9 жовтня. У Харківський області  заплановані заходи, які проходять з 4 по 10 жовтня. Інформацію надали в КНП ХОР «Харківський обласний центр громадського здоров'я».

Як повідомили у центрі громадського здоров'я, у супермаркетах та на бензозаправках встановлять відповідні банери, біля кожного з яких два волонтери будуть надавати відвідувачам буклети та листівки щодо прав людини на отримання якісної паліативної допомоги та адекватного знеболення.

У соціальних мережах за участі волонтерів та блогерів буде проводитися флешмоб – інформування користувачів щодо прав людини на отримання якісної паліативної допомоги та адекватного знеболення.

9 жовтня (субота) у Всесвітній день паліативної допомоги буде ініційовано  проведення низки богослужінь у закладах різних релігійних організацій для духовної підтримки паліативних пацієнтів, їх родин та медичних працівників, які надають допомогу цим людям. Передбачається залучення приблизно 10 духовних закладів, проінформували у КНП ХОР «Харківський обласний центр громадського здоров'я».

Довідка. У Харкові обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» відкрили у 1999 році. Зокрема у 2016-2020 роках проведено паліативне лікування 881 хворому.

В 2020 році організована мобільна паліативна допомога на дому - придбаний відповідний автотранспорт.

Крім того, на базі КНП                «Міська клінічна багатопрофільна лікарня №17» Харківської міської ради функціонує хоспісне відділення для хворих на онкологічні захворювання та СНІД.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я