Заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва під час робочої поїздки до Лозівської громади разом з міським головою Сергієм Зеленським обговорили можливість підключення місцевого ЦНАП до Єдиного Електронного Сервісу адміністративних послуг, який планується запровадити на Харківщині.

Представники КП «Харківські обласні комунікаційні системи» провели аналіз послуг, які надає Лозівська громада на сьогодні, з якого можна зробити висновок, що остання має одну з найкращих технічних баз Центру надання адміністративних послуг в області. Наразі є всі умови для того, щоб ще більше вдосконалити систему.

«Нещодавно було презентовано перший в Україні проєкт Єдиного Електронного Сервісу з надання адміністративних, соціальних послуг та доступу до реєстрів територіальних громад області, який планується запровадити на Харківщині. Розробником є Комунальне підприємство «Харківські Обласні Комунікаційні Системи». Це нововведення дасть змогу збільшити кількість послуг, які будуть доступні жителям навіть найвіддаленіших куточків області. Маємо на меті створити зручний комунікаційний простір для усіх громад регіону. Це надасть змогу не лише вдосконалити систему надання адміністративних послуг у контексті реформи диджитилізації, але й зекономити бюджетні кошти», – сказала Валерія Мураєва.

Зокрема, зараз ЦНАП надає 60 послуг соціального характеру, 155 – адміністративних та дозвільних. У проєкті Єдиного електронного сервісу пропонується збільшити їх до 280 і 300 відповідно.

«Ми бачимо як разом можемо покращити та збільшити кількість послуг, які можуть отримувати мешканці не лише у центрі громади, а й у старостинських округах. З боку обласної ради ми робитимемо все можливе, щоб жителям було ще комфортніше. А головам громад гарантуємо, що проводитиметься навчання по ЄЕС кадрів на постійній основі для уникнення помилок, впровадження нових функцій та технологій. Окрім того, Єдиний електронний сервіс гарантує не лише якісне та повне надання послуг, а й безпеку передачі даних, що зараз є дуже важливим», - сказала Валерія Мураєва.

Також заступниця голови Харківської обласної ради ознайомилася з проєктом сучасного ЦНАПу, що планують реалізувати у Лозовій. Центр має переїхати в просторіше приміщення. Як розповів Сергій Зеленський, у громаді проживає близько 100 тисяч людей. У зв’язку з інтеграцією до ЦНАП адміністративних послуг соціального характеру в рази збільшилась кількість суб’єктів звернень порівняно з попереднім роком. Виникає велике скупчення людей, багато з них змушені чекати на вулиці. Відповідна практика суперечить концепції ЦНАП і негативно впливає на імідж ЦНАП у в цілому.

«Більші площі дозволять створити відкритий простір для спеціалістів та відвідувачів, обладнати місця для отримання електронних сервісів «Дія», облаштувати дитячий куточок, комфортну кімнату очікування та інше. Для реалізації проєкту наразі бракує коштів», - сказав Сергій Зеленський.

e6275992-63fb-4c10-9046-adfecbddc90d
2082cb44-1520-4412-b229-3f2b8d886dae
b8619ca1-a280-4e0a-9aa8-b04d28d11222
1baf744c-a197-4add-848d-97f93d0c79ad
15a186eb-c888-4aa5-a3d1-d1446a679057

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я