Шановні колеги!

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх депутатів Харківської обласної ради VI скликання з обранням, побажати мудрості, порозуміння, наснаги та плідної праці на благо рідної Слобожанщини.

Також маю подякувати за довіру своїм товаришам по фракції, які вдруге висунули мою кандидатуру на цю високу посаду.

У попередній каденції Харківська обласна рада склала іспит на зрілість. Сьогодні ми – впливова сила у політичному і соціально-економічному житті області. В наступні чотири роки саме від нас з вами залежатиме розвиток регіону, добробут наших громадян, процвітання нашого краю.

В минулому скликанні було зроблено дуже багато. Ще більше нам належить зробити. Ми взяли високий темп і розраховуємо на відповідні результати. На моє глибоке переконання, Харківщина має шанс вийти на якісно новий етап свого розвитку, для цього є всі підстави. Сьогодні обласна рада має надійних партнерів в особі обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, районних державних адміністрацій, районних, сільських, селищних рад, з якими останнім часом ми працювали як єдина команда, результатом чого стала активізація соціально-економічної розбудови регіону. Оптимізм викликає і трансформація стосунків між центральною владою та владою на місцях. Президент України та його команда добре усвідомлює, що Україна не обмежується Києвом, такі новостворені інститути як Рада регіонів при Президентові України, дорадчі органи при Прем’єр-міністрові України дозволяють нам будувати стосунки з органами центральної влади на засадах діалогу і порозуміння.

Ні для кого не секрет, що область – це складний організм, життєдіяльність якого залежить від нормального функціонування кожної його складової. Тому проблема сталого розвитку регіону вимагає комплексного підходу, послідовного і гармонійного до всіх сфер життя.

При цьому, сьогодення вимагає відмовлятися від практики короткострокового планування розвитку. Не можна постійно жити одним днем, не маючи орієнтирів на наступні п’ять – десять років.

Усвідомлюючи все це, Харківська обласна рада, спільно з облдержадміністрацією та громадськістю, працює над Стратегію сталого розвитку регіону до 2020 року. Зараз триває широке громадське обговорення проекту стратегії, після узагальнення всіх пропозицій  і побажань, цей документ буде винесений на ваш розгляд і, сподіваюсь, що у поточному році Харківщина отримає принципово нову, зважену і довгострокову дорожню карту сталого розвитку.

Але комплексний підхід до розбудови регіону, потребує аналізу і визначення наших сильних сторін – тих секторів економіки та соціальної сфери, які спроможні стати локомотивом, вдихнути життя в інші галузі. У зв’язку з цим, хотів би зупинитися на своєму баченні пріоритетів подальшої роботи обласної ради, з оглядом на здобутки попередніх скликань та урахуванням сучасних тенденцій у державі та світі.

Перш за все, хочу звернути вашу увагу на те, що однією з головних і невідкладних задач для Харківщини є збереження промислового потенціалу. Принаймні того, що залишилося. Згортання діяльності наших підприємств не тільки підірве самі основи регіональної економіки, але несе в собі загрозу для розвитку науки, може стати причиною значної соціальної напруги.

Невід’ємним елементом відродження промисловості Харківщини є відродження престижу робітничих професій, підготовка висококваліфікованих кадрів, здатних впроваджувати новітні технології та працювати на сучасному обладнанні.

Тому обласна рада має пильно стежити за ситуацією на наших підприємствах і, в межах своєї компетенції, впливати на неї, в першу чергу там де можна досягти точки росту.

Стратегічним напрямком розвитку області і сфери уваги з боку обласної влади повинно стати сільське господарство, переробна і харчова галузі.

В умовах подальшого зростання цін і попиту на продукти харчування в світі, буде занадто необачним не скористатися аграрним потенціалом Харківщини. Ми маємо й одні з найбільш родючих чорноземів, й провідні наукові установи, що займаються питаннями сільського господарства, й людей, які вміють і люблять працювати на землі. Від успішного розвитку аграрного сектору впорядкування земельних відносин в Харківській області залежить і продовольча безпека держави.

Наше завдання – створити необхідні умови для сільгоспвиробництва і якості життя на селі.

Наступне. Інвестори – це те без чого не можливе зростання будь-якої галузі економіки.
Інвестори розраховують на  прозорість і зрозумілість правил, за якими вони працюватимуть, стабільність і впевненість у майбутньому, все те, що називають сприятливий інвестиційних клімат. Створення таких умов залежить від влади, в тому числі, представницької. Обласна рада має стати надійним партнером для інвесторів, та провідником у цій справі для територіальних громад області. Саме така політика сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Ми розпочали реалізацію програм по будівництву соціального житла, забезпечення рівного доступу мешканців області до якісних медичних послуг в рамках єдиного медичного простору. За останній час проведена велика робота по ремонту і оновленню закладів дошкільної та середньої освіти, ремонту і модернізації лікувальних закладів, установ культури і соціального захисту, але кожному зрозуміло, що ми знаходимося тільки на самому початку шляху.
В окремих населених пунктах районів області залишається гострим питання газифікації, освітлення вулиць,  ремонту доріг тощо.
І цими питаннями обласна рада разом з виконавчою владою повинна займатись щоденно.
Шановні колеги! Перед обласною радою стоїть відповідальне завдання – задіяти усі, надані чинним законодавством, повноваження, консолідувати зусилля з органами виконавчої влади для активізації розвитку економіки області, зробити усе можливе для підвищення рівня життя кожного мешканця Харківщини.

У тісній взаємодії з правоохоронними органами ми повинні зробити внесок у захист прав і свобод громадян.


Президент України Віктор Янукович поставив амбітну задачу – шляхом інтенсивних реформ в короткий термін вивести Україну в коло найбільш розвинутих держав світу. І для нас, хто сьогодні у цій залі отримав мандат депутата обласної ради, справа честі – зробити все, щоб Харківщина, стала флагманом у цих перетвореннях.

Шановні депутати! Харківська область готується прийняти фінальну частину чемпіонату Європи по футболу 2012 року. Обласна рада прийняла відповідну програму і реалізує її разом з облдержадміністрацією та Харківською міською радою. Йдеться не тільки про імідж нашого краю а й всієї країни. На базі створених під Євро-2012 об’єктів ми маємо унікальну можливість створити потужну базу в області для розвитку спорту і пропаганди здорового способу життя серед молоді.

Молодіжна політика, направлена на виховання фізично і духовно розвинутої молоді має залишатися серед пріоритетів нашої діяльності. Від того, яким ми виховаємо покоління наших дітей та онуків буде залежати наше майбутнє.

Маємо продовжити виконання діючої програми Духовно-морального відродження та збереження історичної правди.

Харківська обласна рада традиційно приділяла велику увагу розвитку прикордонного співробітництва. Спорідненість менталітету, культури, історичної спадщини дали можливість не втратити спільну мову з нашими сусідами й плідно співпрацювати на засадах добросусідства і партнерства з нашими європейськими колегами.

Спираючись на досвід, маю зазначити, що саме міжнародні горизонтальні стосунки, можуть стати міцною платформою для розвитку взаємовигідного співробітництва в усіх сферах життєдіяльності.

Харківщина завжди славилася своїми науковими і освітянськими закладами і  саме сьогодні ми маємо використати цю унікальну специфіку нашого регіону на користь розвитку науково-виробничої сфери. 


Декілька слів щодо розвитку місцевого самоврядування. Про недосконалість системи місцевого самоврядування в державі багато сказано, але конкретних пропозицій щодо її вдосконалення  набагато менше. І  тільки з приходом Президента Януковича влада взялася за підготовку системного реформування самоврядного устрою в державі. Ми не чекали, коли руки державних керманичів дійдуть до представницької влади на місцях, тому у 2007 році за ініціативою Харківської обласної ради була утворена Асоціація органів місцевого самоврядування. І як показав досвід спільної роботи  ми знайшли дієві механізми і бачення по удосконаленню діючого законодавства.

І ще один дуже важливий напрямок роботи обласної ради, який в цьому скликанні з урахуванням змішаної виборчої системи повинен знайти нову якість – це безпосереднє спілкування з громадянами. Довіра населення до представницької влади повинна зрости.

Тому хочу вас запевнити, приймальня Харківської обласної ради буде відкрита для всіх, кожний житель області зможе знайти серед депутатського корпусу підтримку, пораду і отримати допомогу.

Практика особистих виїзних прийомів громадян повинна стати нормою для кожного із нас.
Безпосереднє спілкування з людьми надасть можливість тримати руку на пульсі області та приймати вірні й відповідальні рішення.

Шановні колеги! Два роки тому я був обраний головою Харківської обласної ради V скликання і моїм першим кроком на новій для мене посаді було створення Ради керівників фракцій. Оскільки, я вважав і вважаю, що в обласній раді, як у будь якому представницькому органі влади, має бути почута позиція кожної, присутньої в ньому, політичної сили. Це мій принцип, поступатися якого я не збираюсь.

Впевнений, кожен з нас, хто пройшов вибори і отримав підтримку своїх земляків, прагнув працювати на благо своєї громади і всієї Харківщини. Тож, шановні колеги, хочу вас запевнити, що позиція кожного депутата буде взята до уваги, не залежно від вашої політичної або ідеологічної належності.

У цій залі можуть лунати різні думки, дискусії, в тому числі, зумовлені ідеологічними платформами депутатів. Це природнє. Але впевнений, що ніхто з нас не стане в опозицію до добробуту кожної родини області. У нас одна ціль – благополуччя краю, а суперечки на політичному ґрунті та політичні амбіції нехай залишаться за межами цих стін. В Харкові найбільша площа в Європі, де – після закінчення новорічних свят – всім бажаючим вистачить місця для самоствердження. Конструктивна праця – це те, чого чекає від нас суспільство. Найефективніше самоствердження – через конкретні справи. Це також моя принципова позиція.

В разі мого обрання головою обласної ради, за вашої підтримки я буду робити все, для організації ефективної роботи вищого представницького органу області. Як президент Української асоціації місцевих та регіональних влад, буду наполягати на поглибленні діалогу між центром та регіонами, реформуванні системи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, а також взаємодії між усіма гілками влади.

Моя ціль, щоб Харківська обласна рада завжди залишалася осередком відкритого громадського діалогу і порозуміння в регіоні.

Дякую за увагу і підтримку.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я