Так вважає голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, який 16 квітня взяв участь в міжнародній конференції «Спільні інтереси України та Росії в розширенні співпраці. Стратегії виходу з кризи».

Конференція пройшла у приміщенні Верховної Ради України.  В ній взяли участь керівник парламентської фракції Партії регіонів Віктор Янукович, перший заступник голови Державної Думи Російської Федерації Олег Морозов, губернатори прикордонних з Україною областей Російської Федерації, а також голови обласних рад і мери міст Південно-східних областей України та Автономної Республіки Крим, народні депутати України, російські та українські вчені, представники промисловості та бізнесу обох країн.

Учасники конференції розглянули питання спільного виходу двох країн з кризи і прийшли до висновку, що з урахуванням особливостей економік Росії і України, спільні дії на нинішньому етапі могли б істотно зменшити кризові явища в обох країнах, дати можливість подолати важку ситуацію в економіці. За підсумками зустрічі була прийнята Резолюція.

Сергій Чернов відзначив, що зараз у всьому світі відбуваються консолідаційні процеси в економічній сфері. «Приклад тому – неодноразові наради «великої двадцятки» провідних країн світу. А найяскравіше ці тенденції стали виявлятися в умовах кризи. На жаль, у нас на рівні міждержавних відносин поки значних синхронних кроків щодо спільного подолання кризових явищ ми не спостерігаємо. При цьому, на регіональному рівні співпраця прикордонних областей України зі своїми сусідами, у тому числі й Харківської області з Білгородською, було, є і буде плідним і дружним. Ми з бєлгородцями не відокремлювалися», - підкреслив Сергій Чернов.

«Довіра населення саме до регіональних проектів, як і до регіональної влади, на багато вище, ніж до державних. Тому вважаю, що в стратегії виходу з економічної кризи повинна знайти гідне місце й регіональна ініціатива».

Голова обласної ради, вважає, що в період економічних проблем країна має знаходити вигідне місце в економіках інших країн. А російський ринок і ринок країн СНД є таким для України.

«Сьогодні наше суспільство знаходиться у пошуку об'єднуючої ідеї, якою, на мою думку, могло б стати визнання безумовної цінності кожного людського життя. Звідси виникає першочергове завдання забезпечення безпеки наших співгромадян. У цьому питанні українські та російські дії мають бути узгоджені та спрямовані на забезпечення безпеки наших держав від зовнішніх і внутрішніх загроз, що викликає необхідність виключення з практики міждержавних відносин будь-яких проявів ворожості а, тим більше, будь яких дій, направлених на взаємну дискримінацію».

Сергій Чернов вважає, що криза фінансово-економічної системи багато в чому породжена кризою в духовній сфері суспільства. «Нам пора розлучитися із стереотипами епохи права сили. На зміну їй повинна прийти епоха сили права. Кожен громадянин наших держав повинен мати можливість нормального, безпечного життя. Тільки в цьому випадку наша історична, культурна та матеріальна спадщина продовжуватиме служити на благо новим поколінням. У кризові часи, перш за все, необхідно рятувати людську культуру. Україна та Росія – країни переважно слов'янської культури і православ'я. Це спільне коріння передбачає добросовісне ставлення до нашої спільної історії, що виключає маніпулювання нею в кон'юнктурних і політичних цілях. Наші діти не повинні виховуватися в обстановці взаємної неприязні, що провокує відчуження при не сформованій повністю свідомості та відсутності життєвого досвіду».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я