Комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування розглянула хід виконання обласних програм, затверджених на 2008 рік.

На комісії обговорювалося питання про компенсацію у розмірі 30% вартості придбаної сільгосптехніки, проведеної на Харківщині. Державна компенсація сільгосппідприємствам на ці цілі  цього року повинна була скласти 1 млн. 915 тис. На сьогоднішній день сума фактично наданої компенсації складає 289,4 тис. грн. Члени комісії висловили думку, що компенсація повинна стосуватися і придбаної імпортної техніки, оскільки більшість господарств купують саме її із-за кращої якості.

Член комісії Олександр Амбросимов запропонував інший шлях вирішення цієї проблеми: «Існують два державні банки – «Ощадбанк» і «Ексімбанк». Хай вони нададуть кредит сільгоспвиробникам під 10% - і тоді аграрне господарство стане розвиватися. Тоді і управління агропромислового розвитку обласної держадміністрації не потребуватиме такої кількості чиновників, як зараз».

Крім того, до цих пір не визначений порядок використання 4 млн. грн., передбачених на будівництво тваринницьких комплексів. Невикористаними можуть залишитися і 85 тис. грн., які були виділені на створення в районах області консультативних служб по питаннях сільського господарства .

Комісія доручила керівництву профільного управління облдержадміністрації розробити пропозиції і передбачити в проекті обласного бюджету на 2009 рік кошти на потреби сільського господарства з чіткою вказівкою, скільки і на які цілі планується витратити. «Управління агропромислового розвитку явно не допрацювало цього року», - підкреслив голова комісії Олег Супрун.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я